PPNT zaprosiło osoby, które myślą o założeniu startupu lub już prowadzą własną działalność na networkingowe śniadanie alfaNEXUS. Eksperci i praktycy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami w przystępny sposób i w mniej formalnej atmosferze. To, czego oczekują nowocześni przedsiębiorcy to już nie tylko suche raporty i zestawienia, ale także spotkania z praktykami, którzy pomagają nakreślić kierunki rozwoju firmy.
Wydarzenie zorganizował Fundusz Seedstone wspólnie z PPNT i projektem Merlin w Weranda Lunch&Wine. Tematem przewodnim spotkania była ,,Droga startupu - od pomysłu, do współpracy z największymi firmami”. Na spotkaniu naukowcy, startupowcy, inwestorzy i przedstawiciele korporacji dyskutowali na temat nowych technologii, poruszyli również zagadnienia związane z rozwojem pomysłu na firmę, biznesowym wykorzystaniem technologii oraz współpracą z dużymi firmami.
- Teraz jest bardzo dobry czas na startupy. Jeśli ktoś chce, jest zmotywowany to ma duże szanse powodzenia. Oczywiście nie da się przecenić pomysłu i jego innowacyjności, a także technologicznej podstawy, która w tych czasach musi być na pierwszym miejscu -powiedziała Natalia Rymarczuk, specjalistka ds. Kierowania Innowacji w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.
Na spotkaniu można było dowiedzieć się m.in. w jaki sposób PPNT będzie w 2020 r. wspierał startupy z branży deep tech w przygotowaniu do pozyskiwania inwestorów, nawiązywaniu współpracy z korporacjami i skalowaniu swojej działalności oraz kiedy i w jakich działaniach w ramach projektu ScaleUp Champions można wziąć udział.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu reprezentowała Małgorzata Marczak z Uczelnianego Centrum Innowacji i Transferu Technologii UAM, która przedstawiła wieloletnie doświadczenie uczelni dotyczące przedsiębiorczości akademickiej i rozwijania pomysłów biznesowych.
- Chcemy przekazać, jak do tej pory pomagaliśmy społeczności akademickiej. Dzięki tej pomocy zrealizowano pomysły we współpracy z różnymi instytucjami. Cały czas jest potrzeba szerzenia wiedzy, zachęcania do poszerzania swojego portfolio zawodowego. Nie jest to proste, ale na pewno warto się z tym zmierzyć.
Podczas wydarzenia zaprezentowała się m.in. Mirosława Mioducka, która tworzy programy dla firm oraz szuka nowych rozwiązań technologicznych dla Santander Bank Polska oraz Monika Synoradzka, pełniąca funkcję Partnera Zarządzającego w SpeedUp Group oraz CEO Huge Thing.
Warto dodać, że PPNT obecnie poszukuje pomysłodawców nowoczesnych produktów i usług w obszarze: chemii, biotechnologii oraz technologii informatycznych i komunikacyjnych. Nabór trwa do 31.03.2020.