Wersja kontrastowa

PPNT. Dobry czas na startupy

PPNT. Biznesowe śniadanie dla startapowców i ekspertów
PPNT. Biznesowe śniadanie dla startapowców i ekspertów
Obraz

PPNT zaprosiło osoby, które myślą o założeniu startupu lub już prowadzą własną działalność na networkingowe śniadanie alfaNEXUS. Eksperci i praktycy podzielili się  swoją wiedzą i doświadczeniami w przystępny sposób i w mniej formalnej atmosferze. To, czego oczekują nowocześni przedsiębiorcy to już nie tylko suche raporty i zestawienia, ale także spotkania z praktykami, którzy pomagają nakreślić kierunki rozwoju firmy.

Wydarzenie zorganizował Fundusz Seedstone wspólnie z PPNT i projektem Merlin w Weranda Lunch&Wine. Tematem przewodnim spotkania była ,,Droga startupu - od pomysłu, do współpracy z największymi firmami”. Na spotkaniu naukowcy, startupowcy, inwestorzy i przedstawiciele korporacji dyskutowali na temat nowych technologii, poruszyli również  zagadnienia związane z rozwojem pomysłu na firmę, biznesowym wykorzystaniem technologii oraz współpracą z dużymi firmami.

- Teraz jest bardzo dobry czas na startupy. Jeśli ktoś chce, jest zmotywowany to ma duże szanse powodzenia. Oczywiście nie da się przecenić pomysłu i jego innowacyjności, a także technologicznej podstawy, która w tych czasach musi być na pierwszym miejscu -powiedziała Natalia Rymarczuk, specjalistka ds. Kierowania Innowacji w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

PPNT

Na spotkaniu można było dowiedzieć się m.in. w jaki sposób PPNT będzie w 2020 r. wspierał startupy z branży deep tech w przygotowaniu do pozyskiwania inwestorów, nawiązywaniu współpracy z korporacjami i skalowaniu swojej działalności oraz kiedy i w jakich działaniach w ramach projektu ScaleUp Champions można wziąć udział.

 

PPNT

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu reprezentowała Małgorzata Marczak z Uczelnianego Centrum Innowacji i Transferu Technologii UAM, która przedstawiła wieloletnie doświadczenie uczelni dotyczące przedsiębiorczości akademickiej i rozwijania pomysłów biznesowych.

- Chcemy przekazać, jak do tej pory pomagaliśmy społeczności akademickiej. Dzięki tej pomocy zrealizowano pomysły we współpracy z różnymi instytucjami. Cały czas jest potrzeba szerzenia wiedzy, zachęcania do poszerzania swojego portfolio zawodowego. Nie jest to proste, ale na pewno warto się z tym zmierzyć.

PPNT

Podczas wydarzenia zaprezentowała się m.in. Mirosława Mioducka, która tworzy programy dla firm oraz szuka nowych rozwiązań technologicznych dla Santander Bank Polska oraz Monika Synoradzka, pełniąca funkcję Partnera Zarządzającego w SpeedUp Group oraz CEO Huge Thing.

Warto dodać, że PPNT obecnie poszukuje pomysłodawców nowoczesnych produktów i usług w obszarze: chemii, biotechnologii oraz technologii informatycznych i komunikacyjnych. Nabór trwa do 31.03.2020.

 

 

 

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.