Życie

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Z prof. Robertem Kmieciakiem, pełnomocnikiem ds. równego traktowania rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak. 
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Co różni mobbing od molestowania? Dlaczego mobbing jest trudny do udowodnienia i dlaczego niełatwo z nim walczyć? Na te i inne pytania odpowiedziało szkolenie zorganizowane przez pełnomocnika ds. równego traktowania na UAM.
Fotografia w nagłówku
Patrycja Stachewicz i Aleksandra Pałka, studentki Filologii Regionów (Wydział Neofilologii) uratowały ze śmietnika ok. 350 książek prof. Michała Hasiuka, wybitnego znawcy językoznawstwa bałtyckiego z UAM, zmarłego w zeszłym roku.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Noblista, profesor Jean Marie Lehn doktorem honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Przyjaciel naszej uczelni i wychowawca wielu znanych i uznanych naukowców UAM został uhonorowany w Auli Lubrańskiego.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Dwóch pracowników UAM będzie promować poznańską historię i archeologię na Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Chcą dotrzeć m.in. do młodych i do wydawców gier.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Od kilku dni działa w intranecie Giełda Sprzętu Używanego, dzięki której każdy pracownik UAM może w prosty sposób przekazać niepotrzebny sprzęt lub wyposażenie biura innym osobom. Z Kanclerzem UAM dr Marcinem Wysockim rozmawia Magda Ziółek