Życie

Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
W poznańskim Muzeum Narodowym właśnie otwarta została wystawa jednego z najwybitniejszych malarzy duńskich XIX wieku Vilhelm Hammershøia. Kuratorką wystawy tej jest Martyna Łukasiewicz z Instytutu Historii Sztuki UAM
Fotografia w nagłówku
Zebrała Katarzyna Wala
Raport z monitoringu warunków pracy i równego traktowania na UAM jest już gotowy. Prezentujemy wypowiedzi jego twórców.
Fotografia w nagłówku
opr. red
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza wszystkich pracowników, studentów, doktorantów i ich rodziny do punktu szczepień uruchomionego dzięki współpracy z Wojewodą Wielkopolskim. Szczepienia dodatkowo odbędą się 6 grudnia!
Fotografia w nagłówku
Podczas inauguracji roku akademickiego 2021/2022 medale „Palmae Universitatis Studiorum Posnaniensis” otrzymał m.in. filolog klasyczny prof. Ignacy Lewandowski. Poniżej przypominamy jego wystąpienie.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
UAM jako jeden z pierwszych uniwersytetów w Polsce zadbał o bezpieczeństwo ptaków. Trwa akcja oklejania powierzchni transparentnych na Kampusie Morasko. Dzięki niej dzięcioły, zimorodki i inne ptaki nie będą więcej ginęły w kolizjach z szybami. I tak znikną "szklane pułapki".
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
11 listopada 1918 roku zebrała się „Komisja Organizacyjna Uniwersytetu Polskiego w Poznaniu”, a pół roku później powstał Uniwersytet. O pierwszych dniach wolności z prof. Grzegorzem Łukomskim, z Instytutu Kultury Europejskiej UAM, rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.