Życie

Fotografia w nagłówku
redakcja
Pracowniczy Program Emerytalny (PPE) UAM to programu zabezpieczenia emerytalnego dla pracowników Uniwersytetu. Program ruszy, jeśli zapisze do niego, co najmniej 25 procent kadry. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!
Fotografia w nagłówku
Przemysław Stanula
Po raz kolejny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu włączył się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Festiwal Fabuły - dziś rozpoczęła się czwarta edycja festiwalu literackiego organizowanego przez Centrum Kultury Zamek. W wydarzeniu, które w całości odbędzie się online wezmą udział literaturoznawcy z UAM.
Fotografia w nagłówku
Filip Czekała
Takich profesorów jak Tadeusz Perkitny i Leon Mroczkiewicz można było studentom zazdrościć. Bo kto by nie chciał słuchać wplatanych w naukową wiedzę anegdotek z podróży dookoła świata? O tym jak jeździli słoniami po dżungli czy uciekali przed krokodylem?
Fotografia w nagłówku
Prof. zw. dr hab. Stanisław Puppel
Przedłużająca się obecność wirusa Covid-19 przynosi już dzisiaj wielorakie konsekwencje, w tym bezpośrednio w dydaktyce akademickiej. Konsekwencje te są, między innymi, niezwykle negatywne dla całokształtu procesu nauczania.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
11 listopada 1918 roku zebrała się „Komisja Organizacyjna Uniwersytetu Polskiego w Poznaniu”, a pół roku później powstał Uniwersytet. O pierwszych dniach wolności z prof. Grzegorzem Łukomskim, z Instytutu Kultury Europejskiej UAM, rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.