Życie

Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Karol Schubert, student UAM promuje europejską tożsamość. Uświadamia Polakom, że w powszechnym spisie ludności, który odbędzie się w przyszłym roku mogą zadeklarować podwójną tożsamość, oprócz polskiej również europejską. Aktywista zachęca rodaków, by skorzystali z tej opcji.
Fotografia w nagłówku
Przemysław Stanula Biuro Prasowe UAM
Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska została wybrana zastępcą Przewodniczącego Kolegium Rektorów Miasta Poznania. Nowym Przewodniczącym został rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. Andrzej Tykarski.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Z wielką przyjemnością informujemy, że futsalistki KU AZS UAM Poznań zostały wicemistrzyniami Polski seniorek. Turniej Final Four Ekstraligi futsalu kobiet miał miejsce w Poznaniu, a w finale dziewczyny uległy ekipie z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg wręczyła w niedzielę przyznane po raz pierwszy Honorowe Odznaki Meritis pro Familia zasłużonym za działania na rzecz rodziny.  Wśród nagrodzonych znalazł się prof. Michał Michalski z Instytutu Kulturoznawstwa
Fotografia w nagłówku
14 września br. odbyła się wizyta Władz Rektorskich UAM na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM w celu określenia nowych obszarów współpracy.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Rozpoczął się Poznański Kongres Młodych Naukowców. Ze względu na sytuację epidemiologiczną spotkanie odbywa się w formie zdalnej.