Wersja kontrastowa

IV Forum Administracji UAM ,,Dobrostan i jakość’’

Krzysztof Smura, Magdalena Ziółek

Odbyło się się dwudniowe IV Forum Administracji UAM ,,Dobrostan i jakość’’. Uczestniczyło w nim blisko 600 osób. Spotkania z ludźmi biznesu i nauki odbywały się na Wydziale Prawa i Administracji.

- IV Forum Administracji to zastrzyk wiedzy i podniesienie kwalifikacji, cieszę się, że tu przyszliście aby zaczerpnąć wiedzy od naszych ekspertów. Tak witała gości Karolina Domagalska – Nowak, jedna z organizatorek spotkania.

- Jesteśmy słynni w całej Polsce. Forum, które wyrosło z Forum Dziekanatów jest słynne. Nie ma takiej drugiej inicjatywy. Coś co miało być konferencją zmieniło się Wielkie Święto pracowników administracji. Cieszę się z tego, że jest państwa tak wiele, bo to oznacza, że czujecie się częścią wspólnoty akademickiej i macie świadomość, że wasz głos jest bardzo ważny – mówiła w czasie otwarcia pani rektor Bogumiła Kaniewska.

- Jest jeden dzień w roku kiedy mogę powiedzieć że jestem cholernie z was dumny, z wszystkich państwa zwłaszcza z organizatorów, którzy poświęcili swój wolny czas, aby zorganizować dla nas to Forum. Dziękuję że jesteście, miło tu z wami spotkać się i integrować. Dla tych chwil warto pracować – dodał kanclerz UAM dr Marcin Wysocki.

Forum jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez pracowniczki i pracowników administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stanowi wyjątkową okazję do spotkania się w jednym miejscu przedstawicieli administracji wydziałowych i administracji centralnej, wymiany doświadczeń i wypracowania wspólnych rozwiązań usprawniających pracę.

Tegoroczne spotkanie odbywało się się pod hasłem „Dobrostan i jakość”. 

- Uczestnicy ankiety zwracali uwagę na potrzebę informacji o tym, jak zadbać o siebie od strony psychologicznej, ale też wyrażali chęć nabywania nowych umiejętności w zakresie kompetencji miękkich – przyznaje Magdalena Sadowska.

- Nam chodzi głównie o dobrostan w pracy, bo stworzenie przyjaznego miejsca pracy ma wpływ na jakość naszego funkcjonowania i nasze samopoczucie – dodaje Karolina Domagalska-Nowak. 

Obie panie należą do ścisłego grona organizatorek i organizatorów spotkania. W prace nad jego przebiegiem zaangażowało się około 30 osób z UAM.

W tym roku uczestnicy spotkali się na 44 warsztatach. Skorzystało z nich ponad 500 osób. Poprowadzili je głównie pracownicy naszego Uniwersytetu. Ponadto, prelekcje wygłosiło 7 wybitnych ekspertów ze świata biznesu i nauki, a wśród nich: Miłosz Brzeziński, dr hab. Piotr Michoń, prof. UEP, Maciej Makselon, dr Piotr Kwiatek OFMCap, Tomasz Szwed, Anna Selwakowska-Domańska oraz prof. UAM dr hab. Natalia Walter.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.