UAM partnerem kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy"

Kampania "Dzieciństwo bez Przemocy"
Obraz

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu ma zaszczyt być partnerem Ogólnopolskiej Kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy", zainicjowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Kampania została zainicjowana 8 października w Sejmie RP.

Kampania stanowi ogólnopolską akcję na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec dzieci w Polsce, koncentrując się na uwrażliwianiu społeczeństwa wobec tego problemu oraz wspierania ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci.

W jej ramach w dniu 16 października 2024 r. w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się regionalna konferencja „Dzieciństwo bez przemocy”. W ramach wydarzenia naukowcy z Wydziału Studiów Edukacyjnych wygłosili prelekcje: prof. Jacek Pyżalski Zagrożenia rozwoju online i offline, a prof. Daria Hejwosz Gromkowska  Jak budować bezpieczne relacje rówieśnicze i zapobiegać przemocy w szkołach?

Celem konferencji było zwiększenie świadomości społecznej na temat przemocy wobec dzieci oraz promowanie działań mających na celu ich skuteczną ochronę.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczestników z całej Wielkopolski, wśród których znajdowali się specjaliści pracujący na co dzień w obszarze ochrony najmłodszych. Konferencję uświetnił występ stypendystki Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Paderewskiego - pianistki Antoniny Waliszewskiej.

Konferencja była współorganizowana przez kilku partnerów: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Komendę Wojewódzka Policji w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Fundację "Dziecko w Centrum" i Fundację Santander Bank Polska S.A.

Finał kampanii zaplanowano na 19 listopada br. w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki instytucji i organizacji uczestniczących w kampanii  - w tym Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza- będą podświetlane na czerwono,

Szczegółowe informacje na temat kampanii dostępne są na stronie: www.dziecinstwobezprzemocy.pl.

Dajmy dzieciom siłę! Bądźmy w tym RAZEM!

#DzieciństwoBezPrzemocy