Po raz kolejny startuje Noc Naukowców

Noc Naukowców 2018, fot. Adrian Wykrota
Obraz

Ostatni piątek września to tradycyjnie europejskie święto nauki. Dziś (27 września) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się szereg pokazów, eksperymentów i atrakcji naukowych.

Noc Naukowców to największa impreza popularno-naukowa w naszym regionie. W ramach otrzymanego z Komisji Europejskiej dofinansowania na realizację grantu SUSTAINIGHT „Scientists from various fields work together for the sustainable development of our planet”, w którym UAM pełni rolę partnera, naukowcy przygotowali wiele atrakcji m.in.: pokazy, warsztaty wycieczki, otwarte stoiska, czy wykłady.

Zwieńczeniem wydarzenia będą chemiczne pokazy przed Collegium Chemicum Novum na Morasku.

Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na głównej stronie wydarzenia www.nocnaukowcow.pl

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie