O rozwiązywaniu konfliktów w środowisku akademickim

red

Serdecznie zapraszamy na seminarium pt. „Rola mediacji w rozwiązywaniu konfliktów w środowisku akademickim na tle polityki antydyskryminacyjnej", które odbędzie się w dniu 16 listopada 2023 roku o godz. 11.00 na Wydziale Prawa i Administracji UAM, Collegium Iuridicum Novum, Al. Niepodległości 53.

W jego trakcie – wspólnie z Gośćmi, rzecznikami akademickimi i mediatorami z innych szkół wyższych - będziemy zastanawiać się, jakie problemy występujące w związku z funkcjonowaniem na Uczelni można rozwiązać w mediacji, a także odpowiemy na pytania, czym jest mediacja, czy ma ona sens w konflikcie ze studentem i z wykładowcą, kim jest mediator i jaka jest rola Rzecznika Praw i Wolności Akademickich w przypadku sytuacji konfliktowych.

Seminarium, które objęła patronatem Rektor prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska jest wydarzeniem towarzyszącym wdrożeniu ma mocy decyzji Jej Magnificencji systemu mediacji jako metody rozwiązywania konfliktów w społeczności akademickiej (w tym na tle polityki antydyskryminacyjnej) na naszym Uniwersytecie. W trakcie seminarium zostanie podpisana przez Jej Magnificencję umowa o współpracy w zakresie mediacji z Polskim Centrum Mediacji Oddział w Poznaniu oraz zostaną wręczone nominacje mediatorom akademickim UAM.

Organizatorzy:

Wydział Prawa i Administracji UAM, Centrum Wsparcia Mediacji przy WPiA UAM oraz Rzecznik Praw i Wolności Akademickich UAM prof. dr hab. Robert Kmieciak.

Link do rejestracji:

Wydarzenia Wydział Prawa i Administracji