Etiuda dla doktorantów z UAM

fot. K.Duda
Obraz

Znamy już wyniki ósmej edycji konkurs Etiuda organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.  Wśród laureatów znalazło się aż sześcioro młodych naukowców z UAM.

W 8. Edycji konkursu wnioski złożyło aż 448 młodych doktorantów, a finansowanie przyznano 84 z nich. W sumie w ręce młodych naukowców trafi ponad 10 mln zł. Konkurs skierowany jest do uczestników studiów doktoranckich lub osób mających otwarty przewód doktorski.  Pieniądze obejmują środki na wypłatę stypendium naukowego oraz staż zagraniczny trwający od 3 do 6 miesięcy.

W tegorocznej edycji zwiększyły się kwoty stypendium i wynoszą  5000 zł miesięcznie. Istotną zmianą był też fakt, że o grant ubiegać się mogły osoby będące uczestnikami studiów doktoranckich, bez otwartego przewodu doktorskiego i określonego przez NCN najpóźniejszego terminu jego otwarcia.

Na liście stypendystów znaleźli się:

mgr Katarzyna Nowaczyk-Basińska i mgr Paweł Chyc z Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa UAM.

Mgr Katarzyna Mituła i mgr Dominika Czerwonka z Wydział Chemii UAM.

Mgr. Szymon Mieszczak i mgr Michalina Witkowska z Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Zdobywcom grantów serdecznie gratulujemy.

zob.też

Nauka Ogólnouniwersyteckie