Wersja kontrastowa

Wrześniowe "Życie Uniwersyteckie": dlaczego warto czytać?

fot. Adrian Wykrota
fot. Adrian Wykrota
Obraz

Wrześniowe „Życie Uniwersyteckie” wkrótce trafi do Państwa rąk w formie papierowej. Jednak już teraz można zapoznać się z najnowszym numerem na naszej stronie internetowej. 

W najnowszym numerze piszemy o dr. Michale Michałowskim, utalentowanym astronomie, tegorocznym laureacie Nagrody Naukowej Miasta Poznania, któremu księżyc pokazała mama, ale niebo objaśnił ojciec. Prof. Violetta Patroniak opowiada o początkach kariery naukowej, stażu u prof. Jean-Marie Lehna, noblisty ze Strasburga, a także o młodych, utalentowanych chemiczkach i chemikach, którzy poszli w ślady mentorki.

Prof. Rafał Witkowski z kolei przybliża nam okoliczności w jakich doszło do tego, że staliśmy się częścią europejskiego konsorcjum EPICUR i mówi o zadaniach, jakie nas czekają. O tym, czego możemy dowiedzieć się o mentalności Szwedów, poznając nowe słowa, jakie powstają w języku naszych północnych sąsiadów, opowiada dr Natalia Kołaczek, laureatka Nagrody Magellana.

 

Czytaj też: "Studia po 16-tej" od października w Pile

 

Piszemy też o ginących lodowcach równikowych, na których dr Krzysztof Zawierucha z Wydziału Biologii odkrył dwa nieznane gatunki niesporczaków, a także o rewolucji energetycznej koniecznej do spowolnienia ocieplenia klimatu. Przekonuje o tym, uznany w kraju i zagranicą, analityk megatrendów, Marcin Popkiewicz.

Warto poczytać też o laureatach Diamentowych Grantów, Szekspirze profesora Fabiszaka, nowych odkryciach naszych archeologów i studiach po 16-tej w Nadnoteckim Instytucie UAM. Oczywiście to nie wszystko. Zapraszamy do „Życia Uniwersyteckiego”.

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.