Wersja kontrastowa

Konferencja studencka EPICUR

Fot. Adrian Wykrota
Fot. Adrian Wykrota

- Jak zapewne bardzo dobrze wiecie zamierzaliśmy zorganizować tę konferencje w zupełnie innych warunkach. Niestety pandemia Covid – 19 sprawiła, że musimy spotkać się za pośrednictwem internetu. Zaplanowane na dwa dni spotkanie w naszym mieście musieliśmy ograniczyć do zaledwie kilku godzin – mówił otwierając konferencję prof. Rafał Witkowski - prorektor ds. współpracy międzynarodowej.

8 października dokładnie o godz. 9.00 rozpoczęła się transmisja konferencji, która ze względu na rosnącą w całej Europie liczbę zakażonych wirusem Covid- 19 musiała odbyć się na łączach internetowych. Obsługę wydarzenia zapewniło Uniwersyteckie Studio Filmowe.

Jest to pierwsza, niezwykle ważna konferencja studencka konsorcjum EPICUR łączącego 8 uniwersytetów europejskich. Członkiem tego konsorcjum jest również UAM. Spotkanie jest pierwszą próbą wymiany doświadczeń poszczególnych uczelni.

- Tym razem do głosu dopuszczamy studentów ponieważ ich doświadczenia są równie ważne, co  pozostałych członków społeczności akademickiej – mówił w trakcie spotkania prorektor prof. Witkowski. Studenci w ramach ośmiu uczelni członkowskich zaprezentowali swoje macierzyste szkoły, działalność organizacji studenckich oraz proponowali, w jaki sposób w realizację projektu zaangażować lokalnie, jak najwięcej studentów.

Przypomnijmy EPICUR (European Partnership for an Innovative Campus Unifying Regions) zrzesza obecnie osiem uniwersytetów z sześciu krajów europejskich o wspólnych celach akademickich i społecznych. 

W jego skład wchodzą: 

  • University of Strasbourg (lider projektu), (Francja); 
  • University of Amsterdam (Holandia); 
  • Albert‐Ludwigs‐University Freiburg (Niemcy); 
  • Karlsruher Institut für Technologie (Niemcy); 
  • University of Haute‐Alsace (Francja); 
  • University Bodenkultur Wien (Austria); 
  • Aristotle University of Thessaloniki (Grecja) 
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 

Więcej informacji na temat konferencji znajdziecie Państwo w najnowszym numerze „Życia Uniwersyteckiego”.

zob. też 

 

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.