Kultura

Fotografia w nagłówku
redakcja
Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM trwa "Spotkanie Pokoleń. Przeszłość zerwana z murów miasta 1956-1989". Wydarzenie skierowane jest do wszystkich studentów oraz absolwentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
– Specjalność logopedyczna jest wybitnie praktyczna, taki też jest zawód, który w przyszłości będą wykonywać nasi studenci. To wymaga czujności, śledzenia doniesień naukowych i nieustannego dokształcania się - mówi prof. UAM Jolanta Sławek.
Fotografia w nagłówku
Biuro Prasowe UAM
Kto z nas jej nie ma? Fotografia pod pomnikiem Adama Mickiewicza to obowiązkowy punkt na drodze niemal każdego absolwenta UAM. Muzeum uczelni chciałoby teraz te zdjęcia włączyć do swoich zbiorów.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Hajder
60 tysięcy złotych zebrano na pomoc humanitarną dla osieroconych dzieci i seniorów podczas „XI Koncertu Charytatywnego - UAM Charytatywnie. Jednym Głosem z Wolną Ukrainą”. Wydarzenie odbyło się w czerwcu w Auli UAM.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Nie żyje gigant światowego teatru. Peter Brook zmarł w wieku 97 lat. Brytyjski reżyser teatralny, filmowy oraz operowy, twórca Międzynarodowego Ośrodka Poszukiwań Teatralnych i jeden z najważniejszych twórców teatralnych XX wieku w 2005 roku odebrał doktorat honoris causa UAM.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Dziś punktualnie o 12.00 w Ogrodzie Botanicznym UAM zainaugurowano XXV - edycję Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wydarzenie rozpoczęło się od posadzenia symbolicznej japońskiej wiśni. Drzewko wkopali przedstawiciele siedmiu poznańskich uczelni – organizatorów PFNiS.