Kultura

Fotografia w nagłówku
Nadnotecki Instytut UAM
Czwarta edycja Pilskiego Konwentu Gier i Fantastyki, który już tradycyjnie odbył się w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile, przyciągnęła ponad 1300 osób.Można śmiało stwierdzić, że Pilkon z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Co urzeka w tym wydarzeniu?
Fotografia w nagłówku
redakcja
Miło nam poinformować, że Katarzyna Wala z Sekcji Filmowej UAM została nominowana w konkursie na Człowieka kultury portalu kulturapoznan.pl i miesięcznika IKS. W tym roku portal już po raz siódmy wybierze wspólnie z internautami najważniejsze Wydarzenie kulturalne oraz Człowieka kultury minionego...
Fotografia w nagłówku
Filip Czekała
Tylko jedna oferta na zaprojektowanie i wykonanie Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu wpłynęła do urzędu miasta. Wykonawca chce za zaprojektowanie i wykonanie aranżacji o 1,8 miliona złotych więcej niż planowały przeznaczyć na ten cel UAM i miasto.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Teatr GRANDA UAM zaprasza na letnie warsztaty teatralne. Jeśli pasjonujesz się aktorstwem, chcesz poznać sposoby pracy teatru alternatywnego albo spróbować smaku teatralnej przygody po raz pierwszy, serdecznie zapraszamy!
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
- Do Grandy trafiają niepokorne osobowości - mówi dr Magdalena Grenda, współtwórczyni i opiekunka artystyczna teatru. I tacy właśnie niepokorni wystawili autorski spektakl o młodych Polakach. O ich pragnieniu wyrwania się ze schematów, narzucanych przez społeczeństwo, o poszukiwaniu prawdziwego ja.
Fotografia w nagłówku
Kris
Dr Marcin Poprawski, prodziekan Wydziału Nauk Społecznych UAM otwierając spotkanie na którym podsumowano pierwsza edycję Studiów Podyplomowych ,,Rozwój Publiczności’’ podkreślił wyjątkowość tego kierunku studiów oraz jego międzynarodowy charakter
Fotografia w nagłówku
redakcja
W Sali Lubrańskiego odbywa się panel dyskusyjny ,,Sąsiedztwo zobowiązuje'' zorganizowany z okazji wydania 50 tomów Poznańskiej Biblioteki Niemieckiej. To również część obchodów 50 lecia Instytutu Filologii Germańskiej UAM w Poznaniu i stulecia Germanistyki.
Fotografia w nagłówku
Konrad Szambelan
W wydziałowej Galerii Sztuki im. prof. Andrzeja Niekrasza jest już dostępna jubileuszowa wystawa „Graficzny ślad na sto lat UAM”, która została przygotowana celem uczczenia okrągłej rocznicy Uniwersytetu Poznańskiego. W projekcie, którego wernisaż odbył się 31 maja, wzięło udział międzynarodowe gron
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Takie tłumy na Normanie Daviesie to już tradycja. Doświadczyliśmy tego w trakcie niedawnego spotkania w Gnieźnie jak i w ostatni piątek w Auditorium Maximum na Wydziale Prawa UAM. Było niezwykle barwnie, a interlokutor po prostu zaczarował publiczność swoją ,,Podróżą historyka przez historię’’.