Kultura

Fotografia w nagłówku
redakcja
Studenci z Koła Badań nad Musicalem „Synteza Sztuk” zapraszają na cykl czterech spotkań z twórcami drugiej części tryptyku operowego „The Man With Night Sweats - wyznania nosiciela HIV”, którego premiera odbędzie się 21 listopada w ramach festiwalu Opera Rara.
Fotografia w nagłówku
redakcja
8 listopada dokładnie o 12.00 zainaugurowana zostanie kolejna edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. W tym roku, dostosowując się do aktualnie panujących warunków, organizatorzy zdecydowali, że spotkania odbędą się zarówno na żywo, jak i online.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
- Jest to taka niewielka, zwykła historia, pozbawiona wielkich wydarzeń. Urodziłam się w Warszawie w rodzinie profesorskiej. Wyszłam za mąż za Piotra Curie i miałam dwoje dzieci. Dzieło moje naukowe wykonałam we Francji – tak o swoim życiu pisała Maria Skłodowska-Curie.
Fotografia w nagłówku
Prof. UAM Iwona Kasperska
Día de Muertos, czyli Święto Zmarłych w Meksyku, to chyba najbardziej charakterystyczne i przyciągające uwagę zjawisko kulturowe, o którym słyszały nawet osoby niespecjalnie interesujące się Meksykiem.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
Z dr Renatą Popiołek koordynatorem uczelnianej Nocy Naukowców rozmawia Magda Ziółek
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Jakub Dąbrowski, student zarządzania i prawa w biznesie na Wydziale Prawa i Administracji był uczestnikiem programu Jeden z Dziesięciu. Jak mu poszło? O tym w wywiadzie Jagody Haloszki.