"Heritage and Identity in Europe" w Gnieźnie

W dniach 4-10 czerwca w gnieźnieńskim Instytucie Kultury Europejskiej UAM odbyła się Szkoła letnia "Heritage and Identity in Europe".

W IKE UAM gościło 30 uczestników z sześciu partnerskich uczelni z Ukrainy. Autorką koncepcji, programu szkoły oraz koordynatorką była dr Katarzyna Jędraszczyk. Wydarzenie uroczyście otworzył dyrektor IKE UAM prof. Mateusz Jaeger. Uczestnicy wysłuchali wykładów i uczestniczyli w zajęciach praktycznych z prof. Orestem Krasiwskiem, prof. UAM Waldemarem Szczerbińskiego, dr Zofią Kaczmarek, drem Igorem Kseniczem i dr Katarzyną Jędraszczyk. Gościem szkoły letniej był Andrii Portnov z Uniwersytetu Europejskiego Viadrina. Nie zabrakło zajęć w terenie i spotkań muzealnych (Muzeum Początków Państwa Polskiego, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Park Etnograficzny w Dziekanowicach). Intensywnie, efektywnie i w dobrej atmosferze. Nowa wiedza, umiejętności, inspirujące kontakty i dobre wspomnienia... oto efekty szkoły realizowanej w IKE w Gnieźnie.

Wydarzenia Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie