Niewidomy student WNPiD spełnił swoje marzenie

Jagoda Haloszka / DDTVN

Adam Jamróz jest studentem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz dziennikarzem studenckiego Radia Meteor. W spełnianiu pasji nie przeszkadza mu to, że od urodzenia jest niewidomy. Na swoim blogu "Nie widzę przeszkód" przedstawia nam swój świat.

- Cześć Wam! Nazywam się Adam Jamróz. Studiuję dziennikarstwo w Poznaniu. Pochodzę z Chojny koło Szczecina. Interesuję się sportem i muzyką. Jestem osobą niewidomą. Jednak brak wzroku to nie jest dla mnie koniec świata, a wręcz przeciwnie, motywuje mnie do działania. Dlatego uwielbiam wyzwania, którym muszę i chcę stawić czoła. w moim życiu nie wieje nudą i miewam różne przygody, o których chciałbym Wam opowiedzieć. Niektóre z nich wydają się być straszne, ale koniec końców można się z nich dobrze pośmiać. Zapraszam Was do świata, w którym nie widzę przeszkód. Powspominajmy i pośmiejmy się razem - możemy przeczytać w opisie jego bloga.

Chciałem zostać sportowcem

Niedawno Adam wystąpił w programie telewizyjnym "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiedział m.in. o swoim zamiłowaniu do piłki nożnej.

- Jak byłem małym chłopcem, marzyłem o tym, żeby być piłkarzem. Wszyscy mówili mi, że to nierealne. Przecież nie widzisz - więc jak chcesz grać? Stąd wzięły się marzenia o dziennikarstwie sportowym - wyjaśnił w materiale.

Adam nie poddawał się i walczył o swoje. Po skończonej maturze aplikował na studia o profilu dziennikarskim. Wiele osób uważało, że jest to szalony pomysł. Jego znajomi mówili, że z powodu swojej niepełnosprawności powinien zająć się czymś innym.

- Zdarzało się, że już na początku byłem dyskwalifikowany - wyjaśnia. - Byli ludzie, którzy mówili, że nie mogę być dziennikarzem sportowym, bo nie mogę być komentatorem sportowym. W większości ludzie ograniczają ten zawód do komentowania na bieżąco.

Dziś Adam kończy pisać pracę magisterską, a my życzymy sukcesów nie tylko na polu dziennikarskim. Materiał o Adamie możecie zobaczyć na stronie "Dzień Dobry TVN".

Wydarzenia Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa