Wersja kontrastowa

Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Spotkania 2024

Uniwersytecka Synergia Edukacyjna
Uniwersytecka Synergia Edukacyjna
Obraz

Zapraszamy dyrektorki i dyrektorów szkół oraz nauczycielki i nauczycieli do udziału w trzeciej konferencji z cyklu „Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Spotkania”. Wydarzenie odbędzie się 12 kwietnia 2024 r. w Sali XVII w Collegium Minus UAM.

Współpraca UAM z wielkopolskimi szkołami ma wieloletnią tradycję i w minionych latach przyniosła wiele wartościowych i satysfakcjonujących przedsięwzięć. Z myślą o możliwości zacieśniania relacji, rozwijania wspólnych działań, ich wzbogacania i ukierunkowywania, w 2022 r. uczelnia zainicjowała cykl konferencji pt. „Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Spotkania”. Wydarzenie to okazja do wymiany poglądów reprezentantów środowisk edukacyjnych, dzielenia się dobrymi praktykami, a także szukania nowych pomysłów i rozwiązań przydatnych w dalszej współpracy.

Inicjatorem cyklu jest Zespół UAM dla Najlepszych, działający na naszym uniwersytecie od 2018 r. – Jako Zespół UAM dla Najlepszych obserwujemy od kilku lat procesy bliskie szkolnym społecznościom. Naszą uwagę koncentrowaliśmy na perspektywie uczniowskiej i nauczycielskiej, a pomiędzy kolejnymi spotkaniami konferencyjnymi proponujemy zróżnicowane inicjatywy na rzecz bliskiej współpracy szkół z uniwersytetem – mówi prof. Krzysztof Skibski, członek Zespołu.

– W tym roku chcielibyśmy – jak zwykle, wraz z Państwem – porozmawiać o potrzebach uczniowskich, które wynikają z szerokiego spektrum zindywidualizowanych uwarunkowań. Są bowiem osoby uczące się, które mają chęć i sposobność wykraczania poza podstawowe programy kształcenia, ale też są takie, którym w drodze do osiągnięcia tej podstawy trzeba umiejętnie pomóc. Liczba przyczyn jest zapewne porównywalna z liczbą przypadków. Ta perspektywa dookreśla nam przestrzeń namysłu nad sposobami nauczycielskiego działania – indywidualnego i zespołowego, jak również nad rolą instytucji w zróżnicowanych sytuacjach – dodaje prof. Skibski.

W konferencji wezmą udział m.in. Igor Bykowski - Wielkopolski Kurator Oświaty, Wiesław Banaś - wicedyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, Ksenia Herbst-Buchwald - dyrektorka Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Marzena Kędra - dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito, dr Maria Krystyna Szmigel - przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Edukacyjnej, dr hab, prof. UAM Renata Wawrzyniak-Beszterda - dyrektorka Ośrodka Koordynacyjno-Programowego Kształcenia Nauczycieli UAM.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w konferencji, należy wypełnić formularz rejestracyjny:

Wypełnij formularz rejestracyjny!

Zachęcamy także do zapoznania się z programem wydarzenia:

Pobierz program wydarzenia (plik PDF)

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.