Blaski i cienie zarządzania miastem

fot. Jagoda Haloszka

Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych miało miejsce spotkanie z dr. Rafałem Dutkiewiczem, prezydentem Wrocławia w latach 2002 - 2018.

Prezydent opowiadał m.in. o tym jak przez 16 lat zarządzał miastem oraz inwestycjach jakie udało mu się dokonać, aby poprawić jakość życia mieszkańców.

- Na Euro 2012, dzięki sugestiom mieszkańców Wrocławia, udało nam się stworzyć nowy terminal na lotnisku czy wybudować stadion. Zanim objąłem stanowisko prezydenta, Wrocław był tak naprawdę w fali deindustrializacji. Dziś stał się m.in. Europejską Stolicą Kultury - podkreślał dr Rafał Dutkiewicz.

Rafał Dutkiewicz to laureat wielu odznaczeń i orderów Polski, Francji, Belgii, Szwecji, Niemiec i Włoch m.in. za zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego, za krzewienie tolerancji, humanitaryzmu i porozumienia między narodami. Autor książki „Nowe horyzonty”, wyróżnionej Nagrodą im. ks. Józefa Tischnera.

Wydarzenia Wydział Geografii Społ.- Ekonom. i Gosp. Przestrzennej