Wersja graficzna

Nowe wydanie Życia Uniwersyteckiego

Życie Uniwersyteckie 01.2025 Fot. Władysław Gardasz
Życie Uniwersyteckie 01.2025 Fot. Władysław Gardasz
Obraz

Zapraszamy do lektury ostatniego w tym roku wydania „Życia Uniwersyteckiego”. Informujemy, że od Nowego Roku nastąpią zmiany w wydawaniu naszego periodyku. Kolejny raz zobaczymy się w lutym, a potem będziemy się pojawiać w sekwencji dwumiesięcznej. Będą też niespodzianki. Warto przeczytać, żeby wiedzieć.

W numerze, który znajdą państwo TUTAJ, tym razem z okładki spogląda na nas prof. Sebastian Wojciechowski z WNPiD, który w listopadzie został ekspertem NATO ds. bezpieczeństwa. To z nim o niebezpiecznych czasach dyskutujemy na stronach.

Sporo miejsca poświęciliśmy feminatywom. W specjalnym dodatku „Łączą, dzielą nas słowa” rozmawiamy z prof. Katarzyną Dziubalską-Kołaczyk o „Rekomendacjach dla społeczności akademickiej ze szczególnym uwzględnieniem płci”.

Z kolei prof. UAM Przemysław Nosal z Wydziału Socjologii opowiada o zaangażowaniu politycznym kibiców i fenomenie freak fight, a prof. UAM Rafał Zwolak z Wydziału Biologii o osobowości zwierząt, a także o tym, jak drzewa potrafią manipulować gryzoniami.

Wśród naszych gości w prezentowanym wydaniu znaleźli się m.in.:

Prof. UAM Michał Cegłowski z Wydziału Chemii, dr Monika Stefańska z Centrum NanoBioMedycznego, prof. UAM Grażyna Liczbińska z Wydziału Biologii, prof. UAM Dorota Rojszczak-Robińska z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, prof. UAM Arkadiusz Żychliński z Instytutu Germanistyki, prof. UAM Agnieszka Jakuboszczak z Wydziału Historii. Są też laureatki nagrody Praeceptor Optimus: dr Katarzyna Remiszewska z Wydziału Anglistyki, dr Joanna Urbańska z Wydziału Psychologii i Kognitywistyki i dr Elżbieta Dziurewicz z Wydziału Neofilologii.

A to nie wszystko.

Zapraszamy na łamy. Nowe Życie znajdziecie TUTAJ

 

 

 

 

 

 

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.