Wersja graficzna

Prorektorka ds. studenckich odpowiada na pytania studentów

Fot. Adrian Wykrota
Fot. Adrian Wykrota
Obraz

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podobnie jak na wielu innych uczelniach w kraju, rozpoczęły się zajęcia on-line. Kształcenie w nowych warunkach i nadzwyczajnej sytuacji rodzi wiele pytań, zwłaszcza studentów. Do prorektor ds. studenckich trafia wiele pytań dotyczących zaliczeń, egzaminów, składania prac dyplomowych, opłat i „miliona” codziennych spraw. Z tej okazji został przygotowany specjalny FAQ z odpowiedziamy na pytania studentów.

 

Jak długo potrwa zawieszenie zajęć?

Czy praca zdalna jest planowana do końca semestru? Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć, choć rozumiem, w jak trudnej sytuacji się Państwo znajdujecie. Wszystko zależy od rozwoju epidemii – mam nadzieję, że po 10 kwietnia będziemy już mogli sobie na to pytanie odpowiedzieć.

 

Z jakim wyprzedzeniem można się spodziewać informacji o ewentualnym "odwieszeniu" zajęć?

Postaramy się, oczywiście, poinformować Państwa z wyprzedzeniem o „odwieszeniu” zajęć – co najmniej tydzień przedtem, by mogli Państwo spokojnie dojechać do Poznania. Osobiście będę zabiegała o to, by były to dwa tygodnie, także po to, by zamknąć zdalny fragment kształcenia.

 

Czytaj także: Prof. Kaniewska. Szanowni Państwo, Studentki i Studenci!

 

Czy będziemy powtarzać semestr lub czy może harmonogram roku zostanie w jakiś sposób zmodyfikowany? Czy zajęcia będą odbywać się podczas wakacji?

Na te pytania mogę odpowiedzieć tylko hipotetycznie, wszystko bowiem zależy od przebiegu epidemii w naszym kraju i w Europie. Już dzisiaj jednak wiemy, że rok akademicki ulegnie wydłużeniu co najmniej o dwa tygodnie (początkowy okres zawieszenia zajęć). To, czy ograniczymy się tylko do tego okresu, zależeć będzie od tego, czy kształcenie zdalne będzie trwało krócej czy dłużej. Ci z Państwa, którzy w systemie zdalnym zaliczą 100% przedmiotów, nie będą musieli uczyć się dłużej. Ci jednak, którzy ze względu na specyfikę przedmiotów, nie zdołają odbyć w ten sposób wszystkich zajęć (bo na przykład muszą wykonywać zadania w laboratoriach), będą musieli zostać na uczelni dłużej – postaramy się jednak, byście odrabiali te zajęcia w blokach, tak, by nie zabierać Wam zbyt dużo wakacji.

 

Odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania znajdziecie tutaj.

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.