Wersja graficzna

Karta ECHE dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

prof. UAM dr hab. Tomasz Brańka
prof. UAM dr hab. Tomasz Brańka
Obraz

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza otrzymał Kartę ECHE (Karta Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego), która jest najważniejszych dokumentem w erasmusowym świecie. Wniosek przygotowany przez prof. UAM dr hab. Tomasza Brańkę uzyskał 100 punktów na 100 możliwych.

Karta Erasmusa dla szkolnictwa wyższego (ECHE) określa ogólne ramy jakości działań, jakie instytucja szkolnictwa wyższego może przeprowadzić w ramach programu Erasmus+. Posiadanie karty ECHE jest warunkiem, jaki muszą spełnić wszystkie instytucje szkolnictwa wyższego z państw biorących udział w programie, które pragną uczestniczyć w realizowanych w ramach programu projektach z zakresu mobilności edukacyjnej osób lub polegających na współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

Dokument dotyczy nie tylko ‘tradycyjnej’ mobilności studentów i pracowników, ale także działań takich jak Uniwersytet Europejski, projekty ‘Partnerstw Strategicznych’ (Strategic Partneship), 'Budowania potencjału w szkolnictwie wyższym’ (Capacity Building), Jean Monnet Action i wielu innych.

Karta jest potwierdzeniem, że UAM spełnia warunki jakościowe uczestnictwa w programie. Certyfikat jest przyznawany na cały okres budżetowania Unii Europejskiej - obecna perspektywa to lata 2021-2027.

Czytaj także: Prof. Tomasz Brańka. Mamy grant na ponad 1,68 mln złotych

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.