Wersja kontrastowa

UAM na Targach Edukacyjnych w Poznaniu

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się Targi Edukacyjne oraz Poznańskie Targi Książki.

 W Targach Edukacyjnych 2020 bierze udział ponad 170 placówek edukacyjnych - publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, ponadpodstawowych, policealnych i wyższych oraz innych instytucji dydaktycznych, działających na różnych poziomach nauczania i w różnych obszarach edukacyjnych. To okazja, aby nie tylko zapoznać się z ofertą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lecz także porozmawiać  ze studentami.

- Każdy z wolontariuszy przedstawia swój kierunek. Udzielamy również informacji ogólnych o Uniwersytecie. Maturzyści zainteresowani są nie tylko ofertą, ale również pytają o limit miejsc czy progi punktowe - mówi Gosia Drzewiecka.

Choć to dopiero początek, to stoisko naszej uczelni zdążyły odwiedzić setki osób. Najczęstsze pytania jakie zadają przyszli studenci?  To oczywiście jakie przedmioty rozszerzone należy zdać na maturze, jaki jest limit, a także jakie specjalizacje na danym kierunku są najbardziej oblegane. 

Równolegle z Targami Edukacyjnymi odbywają się Poznańskie Dni Książki. Podczas ich inauguracji odbył się finał konkursów Wydawnictwa Naukowego UAM. Wręczono nagrody za Najlepszą Książkę Akademicką.

- Dla uniwersytetu i szkół wyższych książka to coś bardzo wyjątkowego. To po pierwsze lektura dla każdego rozpoczynającego studia. Książka to źródło dla badaczy i miejsce, w którym publikujemy wyniki badań naukowych - mówił prorektor ds. ogólnych, prof. Tadeusz Wallas.

Laureatką Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego została Irena Paczyńska za publikację Aktion gegen Universitäts-Professoren (Kraków, 6 listopada  1939 roku) i okupacyjne losy aresztowanych.

Nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymała monografia Etnografia. Materialna kultura ludowa Polski na tle porównawczym, autorstwa Mariana Pokropka.  

W Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania uhonorowano WBPiCAK Poznań za książkę Wielkopolskie kluby i stowarzyszenia fotograficzne na początku XXI wieku, natomiast w Konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. Księdza Edwarda Pudełki –  Annę Rekiel, Tomasza Szwaczkowskiego i Roberta Eckerta, autorów Hodowla i chów świń

Czytaj też: Emilia Kiereś. Odważna i romantyczna

­- Dla uniwersytetu i szkół wyższych książka to coś bardzo wyjątkowego. To po pierwsze lektura dla każdego rozpoczynającego studia. Książka to źródło dla badaczy i miejsce, w którym publikujemy wyniki badań naukowych - mówił prorektor ds. ogólnych, prof. Tadeusz Wallas.

Targi potrwają do niedzieli.  W programie znalazły się także m.in. konferencje dla nauczycieli, pokazy i animacje czy gra targowa „Kreatywnie w przyszłość”, adresowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.