Futsalistki z UAM w europejskiej lidze mistrzyń

fot. KU AZS UAM Poznań Futsal
Obraz

KU AZS UAM Poznań jako pierwszy polski klub w historii bierze udział w najbardziej prestiżowych rozgrywkach europejskich w futsalu kobiet – European Women’s Futsal Tournament w Hiszpanii.

W turnieju uczestniczy 8 zespołów, oprócz drużyny futsalistek z Poznania pod kierunkiem trenera Wojciecha Weissa, grają: mistrz Hiszpanii Jimbee Roldan FSF, mistrz Portugalii S.L Benfica Lizbona, mistrz Rosji FC Aurora Sankt-Petersburg, mistrz Ukrainy Inter Media Service Kijów, mistrz Holandii TPP Rotterdam, mistrz Chorwacji MNK Alumnus Fleger Zagreb, mistrz Włoch Kick Off C5 San Donato Milanese.

Czytaj też: AZS UAM na drugim miejscu. Polska - Anglia 2:0

Zespół UAM trafił do Grupy B, gdzie rywalizuje z: Rosjankami, Hiszpankami oraz Chorwatkami. Pierwszy mecz z Chorwacją poznanianki przegrały 4:3. Dziś dziewczyny przegrały też z brązowymi medalistkami Rosjankami, ale nasze reprezentantki nie załamują się – cieszą się, że mogą uczyć się od najlepszych. Przed nimi ostatnie spotkanie grupowe z Hiszpankami.

Więcej informacji o turnieju i naszej reprezentacji znajdą państwo na stronie: www.futsalistki-uam.pl.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie