AZS UAM na drugim miejscu. Polska - Anglia 2:0

KU AZS UAM

W Międzynarodowym Towarzyskim Turnieju w Futsalu Kobiet, którego organizatorem był AZS UAM Poznań zwyciężyła drużyna AZS UG Futsal Ladies

To była dobrze spędzona niedziela z kobiecym futsalem. Na Morasku, na hali UAM spotkały się dwie drużyny z Anglii i dwie z Polski. Górą w tym turnieju była Polska. AZS UAM Poznań i AZS UG Futsal Ladies skutecznie wypunktowały słabe punkty swoich zagranicznych rywalek i to między Poznaniem a Gdańskiem doszło do finałowej potyczki.

W turnieju zwyciężyła drużyna prowadzona przez Tomasza Aftańskiego, a więc zespół z Gdańska. Wyniki tego turnieju oddały to co działo się na parkiecie. Uniwersytet Gdański grał najrówniej i popełnił najmniejszą liczbę błędów. W finale w zasadzie wykorzystał swoje najlepsze sytuacje, odbierając marzenia o końcowym triumfie naszym zawodniczkom.

Czytaj też: Trójząb Neptuna dla florecistek

W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła drużyna z Manchesteru, która zaprezentowała się polskiej publiczności, jako zespół lepszy jakościowo. Tym samym ostatnie miejsce zajęła drużyna z Liverpoolu, która miała najwęższą kadrę, za to do Polski przyleciała z grupą swoich fanatyków.

Wyniki turnieju:

AZS UAM Poznań – AZS UG Gdańsk 1:0