Ponad 100 przedmiotów na Giełdzie Sprzętu Używanego

Giełda Sprzętu Używanego
Obraz

Niespełna rok po uruchomieniu Giełdy Sprzętu Używanego UAM wystawiliśmy na niej setny produkt – używany monitor Acer. Od czerwca 2022 r. kiedy to ruszyła intranetowa Giełda pojawiły się już na niej przeróżne sprzęty – drukarki, plotery, komputery, odtwarzacze DVD, a także krzesła, szafki, biurka i telefony. Wiele z nich znalazło nowych użytkowników wśród pracowników Uniwersytetu.

Przypomnijmy, że to właśnie od czerwca 2022 r. przed zutylizowaniem nieużywanego przez nas sprzętu mamy obowiązek przekazania go na Giełdę Sprzętu Używanego by umożliwić jego przejęcie bądź odkupienie przez innych pracowników. Szczegóły tego procesu, który został wprowadzony z myślą o rozsądnym gospodarowaniu majątkiem oraz troską o środowisko naturalne, znajdziemy w Zarządzeniu Rektora UAM nr 229/2021/2022 z dnia 2 czerwca 2022.

- Bardzo cieszy mnie fakt, że pracownicy coraz chętniej korzystają z Giełdy – mówi Kanclerz UAM dr Marcin Wysocki. – Jako społeczność UAM mamy coraz większą świadomość tego, że dawanie przedmiotom drugiego życia jest nie tylko korzystne dla uniwersyteckich finansów, szczególnie w dobie funkcjonowania planu oszczędnościowego, ale również wpływa pozytywnie na nasz wizerunek jako instytucji dbającej o przyszłość naszej planety.

- Aby zmotywować wszystkich, którzy zwlekają z wystawieniem nieużywanego sprzętu na Giełdzie ogłaszam challenge „Wiosenne Porządki”! Właściciel co 10-tego przedmiotu wystawionego na Giełdzie w drugim kwartale 2023 r. otrzyma upominek od Biura Kanclerza – zachęca Kanclerz.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie