Mamy prorektorów na nową kadencję!

Po godzinie trzynastej przewodniczący Komisji Wyborczej UAM, prof. Roman Budzinowski  ogłosił wyniki wyborów prorektorów w kadencji 2024-2028. Wszyscy kandydaci zdobyli wymaganą większość.

Prof. Joanna Wójcik zdobyła 172 głosy, przeciw - 10 głosów, wstrzymujących - 2

Prof. Michał Banaszak zdobył 163 głosy poparcia, przeciw - 16 głosów, wstrzymujących - 5

Prof. UAM Rafał Witkowski zdobył 160 głosów poparcia, przeciw - 20 głosów, wstrzymujących - 4

Prof. Zbyszko Melosik zdobył 155 głosów poparcia, przeciw - 24 głosy, wstrzymujących - 5

Prof. Piotr Pawluć zdobył 153 głosy poparcia, przeciw - 23 głosy, wstrzymujących - 8

Prof. Przemysław Wojtaszek zdobył 149 głosów poparcia, przeciw - 31 głosów, wstrzymujących - 4

Prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk zdobyła 139 głosów poparcia, przeciw - 38, wstrzymujących - 6, nieważny - 1.

Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska pogratulowała prorektorom i podziękowała za sprawny przebieg wyborów.

- Te wyniki oznaczają przed nami 4 lata ciężkiej pracy. Chciałabym podziękować bardzo sprawnej komisji wyborczej. Nie mieliście Państwo łatwego zadania - przywrócenia po pandemii dawnego trybu wyborów wymagało logistyki i zaangażowania. Dziękuję również Państwu elektorom za przemyślane decyzje. Wybory pokazały, że zespół rektorski ma poparcie jednak nie stuprocentowe, co oznacza, że mamy jeszcze wiele do zrobienia. Wynik jest zachętą do tego, by cała społeczność uniwersytecka włączała się w debatę nad uniwersytetem, także z opiniami krytycznymi.

Prorektor prof. Tadeusz Wallas zachęcił zebranych do uczestnictwa w nadchodzących na początku maja (6-7) obchodach 105-lecia powstania Uniwersytetu Poznańskiego.

Zamykając spotkanie w Auli UAM, prof. Roman Budzinowski pogratulował JM Rektor UAM reelekcji i zdobycia poparcia przez jej kandydatów na prorektorów.

- Ja jako przejściowy zawiadowca na tej dużej stacji zwanej Wyborami Uniwersyteckimi 2024 oznajmiam, że pociąg odjeżdża. Życzę sukcesu na trasie! Niech ten pociąg szczęśliwie dojedzie do roku Pańskiego 2028.