Wersja kontrastowa

Absolutorium z Fundacją UAM

prof. UAM Dominika Narożna
prof. UAM Dominika Narożna

 

 

Uroczystość absolutorium to jedna z ostatnich okazji do spotkania się z wykładowcami i przyjaciółmi. Jest to również niezapomniana chwila dla Waszych rodzin i bliskich. To czas na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć i marzenie o kolejnych. W tym roku pierwszy raz organizuje je Biuro Organizacji Konferencji Fundacji UAM. Co czeka na uczestników wydarzenia? O tym w rozmowie Jagody Haloszki z prof. UAM Dominiką Narożną, członkiem zarządu Fundacji UAM.  

 

W tym roku przy absolutoriach UAM nastąpiła zmiana warty. Dlaczego Fundacja UAM zdecydowała się na organizację tego wydarzenia? 

– Zgodnie z działalnością statutową FUAM naszym zadaniem jest wspieranie naszego uniwersytetu w różnych płaszczyznach. Stąd przyjęliśmy tę propozycję od władz UAM i działamy. Wiemy, że jest to logistyczne wyzwanie, jednak liczymy, iż zaangażowanie studentów z samorządów studenckich oraz współpraca z poszczególnymi wydziałami przyniosą dobre rezultaty.  

 

Czy w związku ze zmianą koordynatora uroczystości w tym roku pojawią się jakieś nowe elementy? 

– Obecnie jesteśmy na etapie rozmów z przedstawicielami poszczególnych wydziałów w sprawie wprowadzania novum lub eliminowania zbędnych elementów organizacyjnych. Staramy się dostosować harmonogram działań w ramach poszczególnych absolutoriów do oczekiwań studentów. Mamy bowiem świadomość tego, że absolutorium to jeden z najważniejszych (o ile nie najważniejszy) dzień w życiu żaka.  

 

Kiedy rusza rejestracja? 

– Rejestracja rusza 4 kwietnia bieżącego roku, będzie prowadzona w formie online. Należy zarejestrować się przez formularz internetowy zamieszczony na stronie www.absolutoriauam.pl 

Dlaczego warto wziąć udział w absolutorium?  

– Ta uroczystość to jedna z okazji do spotkania się jednocześnie z wykładowcami oraz uczelnianymi przyjaciółmi przy udziale rodzin i bliskich. To czas na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć oraz umowny moment graniczny do zastanowienia się „Co dalej chcę robić w życiu po ukończeniu studiów?”. Niewątpliwie otrzymanie absolutorium daje studentowi poczucie spełnienia oraz satysfakcji z trudów, jakie włożył w zdobycie wiedzy i umiejętności podczas trwania jego edukacji. To uhonorowanie jego ścieżki naukowej, która czasami bywa pełna wyrzeczeń (czy wręcz bolesna). Symboliczne wejście na scenę w Auli UAM daje młodemu człowiekowi poczucie, że jest już na mecie, że osiągnął to, co kilka lat wcześniej postawił sobie za cel. Z własnej perspektywy muszę przyznać, iż ten moment w życiu pamięta się szczególnie. Jest to wielka chwila. Myśląc o niej, mam na twarzy uśmiech i wprowadzam się w świetny nastrój.  

 

Absolutorium to nie jest jedyne przedsięwzięcie, które będzie koordynować na uniwersytecie Fundacja UAM.  

– Tak, to prawda. Oprócz szerokiej oferty stypendialnej (na przykład stypendia FUAM dla doktorantów czy stypendia im. dra Jana Kulczyka) oraz licznych konkursów dla społeczności akademickiej UAM (na przykład Konkurs „Fund_Akcja” czy konkurs „Doskonałość w nauce, użyteczność w praktyce”) wchodzimy w inne obszary działalności. Obecnie przygotowujemy się do otwarcia Przedszkola Uniwersyteckiego w nowo powstałym Domu Studenckim na Morasku. Wspierają nas w tym bardzo władze rektorskie i kanclerskie przy znaczącym zaangażowaniu (kadrowym) Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM. Jeszcze w kwietniu ruszymy z rekrutacją dzieci do tej placówki.  

 

Trzymamy zatem kciuki za stare i nowe inicjatywy.  

– Dziękujemy. 

 

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.