''Pamiątki z Wydziału''. Akcja na półmetku

Obraz

Trwa akcja zbierania wydziałowych pamiątek, które w niedalekiej przyszłości mają zasilić zbiory Muzeum UAM. Jej autorzy pojawili się już na połowie uniwersyteckich wydziałów. Dziś odwiedzają Fizykę.

Pracownicy Muzeum są przygotowani na przyjęcie każdej pamiątki, która wiąże się z ciekawą historią, osobą, wydarzeniem związanymi z UAM. Do dziś odwiedzo Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Wydział Matematyki i Informatyki, Wydział Anglistyki, Wydział Nauk Społecznych, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu, Wydział Studiów Edukacyjnych UAM, Wydział Chemii UAM, Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Historyczny UAM.

Czytaj też: Zdjęcia z czasów, gdy Uniwersytet był jeden

Opiekunowie Muzeum UAM bardzo dziękują za dary i informacje o źródłach przechowywania ciekawych eksponatów, za bardzo ciekawe opowieści o swojej pracy, życiu studenckim i trudach i urokach życia w "tamtych czasach".

Przypomnijmy, że w Collegium Iuridicum zostanie otwarta ekspozycja Muzeum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zbiory są już całkiem pokaźnie: od zabytkowych biurek i urządzeń laboratoryjnych po odznaczenia i korespondencję.

Nadal poszukiwane są:
- fotografie
- nagrania
- dokumenty
- przyrządy, aparatura naukowa
- elementy wyposażenia pracowni, gabinetów
- rzeczy codziennego użytku,
- wszelkie inne pamiątki.

Przypominamy, że akcja "Pamiątki na Wydziałach" trwa do 30 maja, ale obiekty można przekazywać również bezpośrednio do biura Muzeum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zachęcamy do kontaktu w tej sprawie.

Ogólnouniwersyteckie