Honoris causa dla prof. Brzezińskiego

fot. PAN

Prof. Jerzy Marian Brzeziński z Wydziału Nauk Społecznych otrzymał tytuł doktora honoris causa od Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczelnia doceniła bogaty dorobek naukowy w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych poznańskiego psychologa.

UMCS w Lublinie przyznając profesorowi tytuł doktora honoris causa wyraził uznanie za stworzenie metodologii badań naukowych współczesnej polskiej psychologii i innych nauk społecznych, wypracowanie standardów etyki procesu badawczego oraz diagnozy psychologicznej, współtworzenie modelu kształcenia w zakresie psychologii, ogromne zasługi w kształceniu studentów i rozwijaniu polskiej kadry naukowej w zakresie psychologii, opracowanie roli i misji uniwersytetu w zmieniającym się świecie, a także za owocną współpracę z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS.