Szymon Tuzel wśród finalistów Data Ninja

Finaliści Data Ninja

Finalistą trzeciej edycji konkursu "Data Ninja" dla studentów został Szymon Tuzel z Wydziału Matematyki i Informatyki.

Konkurs "Data Ninja" jest organizowany przez OLX Group wspólnie z Politechniką Poznańską, a od tego roku udział w nim mogą wziąć studenci z całej Polski.

Czytaj: Najlepsi z najlepszych także z UAM

Rywalizacja odbywa się w obszarze sztucznej inteligencji. Wyzwanie konkursowe polegało na stworzeniu algorytmu pozwalającego stwierdzić, które przedmioty na OLX znajdą nowego właściciela w ciągu 2 tygodni. Zwycięzcy otrzymali do podziału 10 000 złotych oraz staże w OLX Group. W tym roku do grona partnerów konkursu dołączył również Amazon Web Services.

Szymon Tuzel jest studentem Analizy i Przetwarzanie Danych na WMiI UAM. Do konkursu zgłosił się z kolegą z Politechniki, razem stworzyli zespół o nazwie Epik. Udział potraktowali m.in. jako okazję do „potrenowania” języka programowania. – To super sprawa – mówił Szymon - ten konkurs daje możliwości przećwiczenia wiedzy z zakresu przetwarzania danych w praktyce, na prawdziwych danych. Nie ma wielu takich rywalizacji. Jak widać, grupie Epik ten „trening” udał się, w piątek 23 marca w siedzibie OLX Group wystąpili w gronie laureatów.

Wydarzenia Wydział Matematyki i Informatyki