Najlepsi z najlepszych także z UAM

nanotechnologia
Obraz

Zakończyła się kolejna edycja konkursu ,,Najlepsi z najlepszych 3.0''  Do konkursu mającego wspierać wybitnych studentów zgłoszono niemal dwieście projektów. Ostatecznie opiniowano 139, z czego 98 otrzyma wsparcie finansowe. Ogółem przeznaczono na nie niemal 12 milionów złotych. Wśród nagrodzonych są cztery projekty studentów z UAM.

Wśród wyróżnionych znalazły się projekty:

Badanie właściwości biologicznych i katalitycznych związków kompleksowych Cu(II), Ni(II), Zn(II), Co(II/III), Fe(II/III) z ligandami zawierającymi ugrupowanie sulfonoamidowe - 166 320,00 zł

Udział wybitnie uzdolnionych studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w najważniejszych międzynarodowych zawodach matematycznych studentów w Europie - 28 665,00 zł

Synteza i funkcjonalizacja nowych materiałów hybrydowych opartych na układach Mxenes - 28 875,00 zł

Nanocząstki metaliczne jako matryca do otrzymywania nanoleków i nanosensorów - 138 600,00 zł

Czytaj też: Trzy razy po 3,5 miliona. Granty dla UAM

Jak czytamy na stronie www.nauka.gov.pl dzięki zdobytym środkom beneficjenci projektu będą mogli uczestniczyć w konkursach, zawodach i konferencjach na arenie międzynarodowej. Projekt jest kontynuacją projektów pt. „Najlepsi z najlepszych!” i „Najlepsi z najlepszych! 2.0” oraz programu Ministra „Generacja Przyszłości”, realizowanych w latach ubiegłych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nauka Wydział Biologii Wydział Matematyki i Informatyki