Wersja kontrastowa

Znamy wyniki konkursu Kowadło 2.0!

Kowadło 2.0
Kowadło 2.0

5 projektów zostało nagrodzonych w wiosennej edycji konkursu Kowadło 2.0. Głównym celem przedsięwzięcia jest aktywizacja środowiska akademickiego w zakresie umiejętności organizacyjnych zarówno studentów i doktorantów jak i pracowników Uczelni. Projekt ma również na celu propagowanie i wspieranie oddolnych inicjatyw, które mogą promować nieodkryte talenty.

Aby wziąć udział wystarczyło stworzyć projekt kulturalny, naukowy, prozdrowotny czy projakościowy, a także przedstawienie kosztorysu. W konkursie mógł wziąć udział każdy student, doktorant czy pracownik naszej Uczelni. Maksymalnie można było zgłosić 2 projekty.  Najlepsze projekty zostały poddane ocenie, na którą składały się: innowacyjność projektu, zakładane cele projektu, poziom aktywizacji społeczności akademickiej, użyteczność projektu dla Uczelni.

We wtorek, 5 maja Kapituła konkursowa Kowadła 2.0 ogłosiła zwycięzców.

- Jesteśmy pod wielkim wrażeniem, jak, mimo pewnych podobieństw, zaskakujecie nas za każdym razem! Serdecznie dziękujemy za udział i wszystkim uczestnikom życzymy sił i powodzenia do dalszej pracy - napisali organizatorzy.

Kowadło 2.0 - zwycięzcy

 Laureaci zobowiązani są do realizacji projektów do 20 listopada br.
 

EKOlogicznie o odpadach

Ta inicjatywa kierowana jest nie tylko do studentów UAM, ale do wszystkich zainteresowanych udziałem. Jest to cykl warsztatów, prelekcji, wykładów edukujących i promujących postawy w duchu Zero Waste. W jego ramach proponowane są m.in. projekcja filmu i dyskusja o negatywnym wpływie jednorazowego plastiku, recyklingowe warsztaty artystyczne bądź kulinarne, pozwalające na efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów i skuteczną redukcję ilości produkowanych odpadów. Jeśli obostrzenia nie pozwolą na realizację projektu w formie tradycyjnej - wydarzenie odbędzie się zdalnie. Organizatorzy przedsięwzięcia wierzą, że w każdej dziedzinie wykorzystywane na co dzień produkty mogą zyskać swoje drugie życie. 

Postaw na Siebie

Weekendowy wyjazd dla studentów korzystających z pomocy Poradni Rozwoju i Wsparcia Psychicznego UAM. - Liczymy, że taka forma pozwoli na stworzenie między podopiecznymi procesów grupowych i ułatwi pracę nad trudnymi zagadnieniami - podkreślają pomysłodawcy. W tym czasie planowane są prace grupowe i warsztaty psychologiczne na tematy wskazane przez uczestników w ankiecie. Głównymi zadaniami inicjatywy są: wsparcie studentów korzystających z PRiWP UAM w okresie studiów, pomoc w przezwyciężaniu codziennych trudności, umożliwienie im kontaktu z innymi osobami korzystającymi ze wsparcia psychologicznego. Dodatkowo, wyjazd ten stanowi znakomitą promocję działalności na Uczelni takich jednostek jak Poradnia Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego UAM.

Poznaj świat z GEOpraktykami - turystyczne Eldorado

W ramach tego projektu zaproponowana została seria spotkań popularnonaukowych (zarówno wykładów jak i warsztatów) organizowanych przez uczestników VI edycji programu GEOpraktyki. Inicjatywa kierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Wykłady dotyczyć będą przeprowadzonych badań i odwiedzonych w ramach programu krajów. Warsztaty pozwolą natomiast zaangażować uczniów poprzez atrakcje takie jak konkurs wiedzy, degustacje bądź nauka tańca. Wszystko po to, by mieli możliwość poznania zagranicznej kultury i klimatu nie tylko z perspektywy badań. 

Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego 2.0

Kontynuacja zwycięskiego projektu jesiennej edycji Kowadła 2.0 - Sieci Przyjaciół Zdrowia Psychicznego, który został już zaimplementowany na wszystkich wydziału Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to projekt oddolny mający na celu pomoc osobom zmagającym się z problemami zdrowia psychicznego. Dotychczas kilkudziesięciu studentów zostało specjalistycznie przeszkolonych do roli przyjaciół-opiekunów, którzy to mają za zadanie, np. zaprowadzenie innych studentów na wizyty u psychologa, utrzymywanie z nimi stałego kontaktu, wspierania ich w trudnościach życia codziennego, pomoc przy formalnościach związanych z życiem uniwersyteckim. Celem Sieci nie jest świadczenie profesjonalnej pomocy, a oferowanie podstawowego wsparcia jej uczestnikom. Zarówno opiekunowie jak i osoby korzystające z ich wsparcia to najczęściej studenci naszej Uczelni. Projekt jednak jest otwarty także na osoby spoza uniwersytetu. W związku z pandemią szkolenia opiekunów obecnie odbywają się online, dlatego mamy nadzieję, że umożliwi to osiągnięcie wymiaru ogólnopolskiego inicjatywy.

Skarby w dłoń

Jest to inicjatywa odpowiadająca na wzrastające liczby zachorowań wśród młodych dorosłych na nowotwory złośliwe sutka i jąder w formie warsztatów z samobadania piersi i jąder. Dzięki wiedzy specjalistów (chirurgów, fizjoterapeutów, onkologów etc.) oraz pacjentów zwiększana jest świadomość na temat tych chorób poprzez propagację zdrowego stylu życia i regularnych badań. W ramach wygranej w konkursie Kowadło 2.0, realizatorzy projektu przeprowadzą serię wywiadów publikowanych w formie podcastów, tworząc w ten sposób kompleksowy poradnik wspierający studentów i młodych dorosłych.

 

 

 

Czytaj także: Nasi studenci nie osiadają na Laurach!

Nauka Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.