Wersja kontrastowa

Zjazd PSPS po raz drugi w Poznaniu

Zjazd PSPS pod hasłem "Dylematy wspólnoty" odbył się na Wydziale Nauk Społecznych UAM. Trzydniowe wydarzenie, które przyciągnęło 240 naukowców z Polski i Europy zorganizował Instytut Psychologii UAM oraz Wydział Zamiejscowy w Poznaniu Uniwersytetu SWPS.

 

Zjazd PSPS (Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej) po raz drugi miał miejsce w Poznaniu. Podczas trzydniowego wydarzenia odbyło się 36 sesji, w trakcie których badacze wygłosili 150 referatów dotyczących współczesnych zjawisk społecznych. Tegoroczny XVI Zjazd PSP łączył się z 15-leciem organizacji. Z tej okazji wykład inauguracyjny dał prof. Janusz Grzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, pierwszy Prezes Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej oraz Wiceminister Edukacji w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.

 

Czytaj też: I Ogólnopolska Konferencja Parentologiczna

 

Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki otwierając Zjazd PSP odniósł się do jego tematu "Dylematy wspólnoty".

- Jesteśmy w trudnym okresie, wszyscy staramy się być wierni swoim zasadom i ideałom. Ten współczesny czas stawia nas co chwilę przed różnymi wyzwaniami. Chcemy zachować swoją godność i swoje przekonania.

Na te słowa naukowcy zebrani w Collegium im. Floriana Znanieckiego zareagowali spontanicznymi oklaskami.

 

Prof. Mariusz Urbański, Dyrektor Instytutu Psychologii i przyszły Dziekan nowego wydziału nawiązał do zmian organizacyjnych na Uniwersytecie: - To jest ostatnia impreza tej rangi organizowana przez Instytut Psychologii. Potem będzie już Wydział Psychologii i Kognitywistyki UAM. 60 pracowników, 20 współpracowników, 40 doktorantów, 1 800 studentów - to jest nasza społeczność akademicka.

 

Dwóch zagranicznych gości pokonało 7 tysięcy kilometrów, żeby wziąć udział w konferencji. To John B. Nezlek, wybitny specjalista z zakresu psychologii osobowości, psychometrii i psychologii społecznej, profesor psychologii na SWPS oraz College of William & Mary (USA), a także Todd B. Kashdan, profesor psychologii z George Mason University (USA), światowej sławy autor teorii i badań związanych z rolą ciekawości, sensu życia i psychologicznej elastyczności w kształtowaniu dobrostanu indywidualnego i satysfakcjonujących relacji społecznych. 

 

Zjazd PSPS poprzedziła Szkoła Letnia, na której wielu młodych naukowców doskonaliło swój warsztat metodologiczno-naukowy.

- Takie spotkanie młodych adeptów nauki i doświadczonych naukowców to duży sukces i ma szczególne znaczenie dla naszych następców - podkreślił Rektor UAM.

 

Nauka Wydział Psychologii i Kognitywistyki

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.