Wersja kontrastowa

XI Konferencja Naukowa Język w Poznaniu

Na Wydziale Neofilologii w Instytucie Filologii Germańskiej rozpoczęła się XI edycja konferencji "Język w Poznaniu". Organizatorem konferencji jest Sekcja Lingwistyczna Koła Naukowego Germanistów, działająca przy Instytucie Filologii Germańskiej 

Konferencja Język w Poznaniu to spotkanie młodych naukowców z całej Polski, którzy podczas krótkich wystąpień mają szansę podzielić się z innymi swoimi zainteresowaniami i przemyśleniami językoznawczymi oraz przedstawić wyniki badań własnych. Całość ma stanowić forum wymiany poglądów i doświadczeń dotyczących języka oraz zjawisk pokrewnych.

-Dzięki tej konferencji młodzi badacze próbują patrzeć na problemy językowe, społeczne z różnych punktów widzenia. Życzę wszystkim, aby pobyt na tej konferencji był impulsem do dalszych badań oraz elementem do budowania pasji badacza, bo nie ma badań, nauki bez pasji i uważam, że konferencje służą do tego - mówił prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej, prof. Ryszard Naskręcki, który otworzył konferencję.

- Ta konferencja rozpoczęła się 11 edycji temu jako nieliczne seminarium naukowe, które się rozrastało. Od kilku lat gościmy w naszym programie ze wszystkich uniwersytetów klasycznych. Swoje pierwsze referaty wygłaszały tu osoby, które dziś mają stopień doktora i ubiegają się o habilitację - dodała prorektor ds. jakości kształcenia prof. Beata Mikołajczak,

Czytaj także: 

W spotkaniu weźmie udział ponad 50 uczestników. W tym roku uczestnicy będą mówić m.in. o gwarze miejskiej Poznania w muzyce na przykładzie poznańskiego rapu, czy domestyfikacjach w tekście, a egzotyzacja w przypisach.

-  Tematyka wystąpień jest bardzo zróżnicowana. Co roku uczestnicy zaskakują nas tematami. Do tej pory słuchacze mieli możliwość wysłuchać referatów z dziedzin takich jak: literaturoznawstwo, korpusologia,  socjolingwistyka, czy językoznawstwo kliniczne. W tym roku referaty dotyczą np. programów telewizyjnych, języków tj. norweski, chiński, niemiecki czy angielski - mówiła dr Violetta Frankowska, organizatorka konferencji. 

 

Nauka Wydział Neofilologii

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.