Prof. Andrzej Rozwadowski honorowym członkiem RARI

Żródło: Archeolog.pl

Prof. Andrzej Rozwadowski  z Instytutu Wschodniego (Wydział Historyczny) został honorowym członkiem Rock Art Research Institute (Instytut Badań Sztuki Naskalnej) na Univeristy of the Witwatesrand w Johannesburgu.

Profesor jest specjalistą w dziedzinie sztuki naskalnej. W szczególności jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół badań kulturowego dziedzictwa Azji Środkowej i Syberii w kontekście sztuki naskalnej i jej związków z poszczególnymi tradycjami kulturowymi regionu. Wyróżnienie, które otrzymał jest efektem ponad 17 letniej współpracy z RARI, która jest wiodącą na świecie instytucją w zakresie badań sztuki naskalnej w skali globalnej.

Czytaj też: Profesor Andrzej Wyrwa. Detektyw historyczny

Prof. Rozwadowski jest autorem kilku opracowań naukowych na ten temat m.in. „Obrazy z przeszłości. Hermeneutyka sztuki naskalnej” , “Indoirańczycy – sztuka i mitologia. Petroglify Azji Środkowej” a także „Sztuka naskalna i szamanizm Azji Środkowej (red. A. Rozwadowski, M. Kośko, T. Dowson).

Nauka Wydział Historii