Media a edukacja już po raz dziesiąty

WSE
WSE
Kim staje się człowiek zanurzony w świecie medialnym? Jaka jest jego rola? Jakie zadania ma do wykonania? Czy jest on kreatorem rzeczywistości medialnej, jej biernym odbiorcą czy może mediasterowną marionetką? Jeszcze tylko kilka dni czekamy na zgłoszenia na X Konferencję Naukową MEDIA A EDUKACJA. Człowiek - mediakreator.

Konferencje te organizowane są w Poznaniu od 1997 roku przez Zakład Technologii Kształcenia Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych oraz, od kilku lat, przy współudziale Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od początku istnienia stanowią miejsce refleksji naukowej nad edukacją medialną – kształtowaniem umiejętności świadomego, krytycznego, odpowiedzialnego i selektywnego korzystania z mediów oraz tworzenia i nadawania komunikatów medialnych.

Tegoroczną konferencję pod hasłem: “Media a edukacja. Człowiek  mediakreator” pragniemy tematycznie odnieść do roli człowieka zanurzonego w świecie mediów. Czy jest on kreatorem rzeczywistości medialnej, jej biernym odbiorcą czy może mediasterowną marionetką? Czy potrzeba współtworzenia przestrzeni medialnej zmienia się wraz z wiekiem lub doświadczeniami? Kim staje się człowiek w obliczu sztucznej inteligencji? Jak wygląda jego edukacja? Czy wreszcie – jakie znaczenie dla uczenia się ma tworzenie komunikatów medialnych?

Swoją obecność potwierdzili do tej pory m.in.: prof. Zbyszko Melosik, prof. Jacek Pyżalski, prof. Janusz Morbitzer, prof. Marlena Plebańska, prof. Agnieszka Ogonowska, prof. Natalia Walter, prof. Michal Klichowski, prof. Maciej Tanaś, prof. Wacław Strykowski, prof. Wojciech Skrzydlewski, prof. Bronisław Rocławski i prof. Lech Giemza.
Szczegóły na stronie: http://edunet.home.amu.edu.pl/

Nauka Wydział Studiów Edukacyjnych