Kongres Kół Naukowych UAM (zdjęcia)

O godz. 11.30 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa rozpoczął się  Kongres Kół Naukowych UAM, ogólnopolskiej konferencji, w której obok znanych i uznanych autorytetów sceny publicznej, udział wezmą młodzi naukowcy.

Tematem tegorocznego spotkania jest "100-lecie odzyskania niepodległości – bilans i perspektywy". Z tej okazji jutro na WNPiD odbędzie się panel ekspercki, którego tematyka będzie koncentrować się wokół polskiej drogi do Unii Europejskiej. Swój udział potwierdził m.in. prezydent Bronisław Komorowski oraz prof. Hanna Suchocka – prezes Rady Ministrów w latach 1992-1993. Dzień później, na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej odbędzie się interdyscyplinarny panel ekspercki poświęcony czasom II Rzeczypospolitej; swoją prelekcję wygłosi m.in. prof. Marek Hendrykowski oraz ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier.

Czytaj też: Dni Planisty Sharing Cities na Morasku

W programie także konferencje, w których głos zabiorą młodzi naukowcy: "Od Ligi Narodów do Unii Europejskiej - Polska w organizacjach międzynarodowych", "Od elitaryzmu do demokracji: przemiany prawno-historyczne w XX i XXI wieku", "Artyści, politycy, wojskowi - Polacy na miarę stulecia", "Kultura i sztuka Młodej Polski oraz II Rzeczpospolitej".

Nauka Ogólnouniwersyteckie Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa