Dni Planisty Sharing Cities na Morasku

Dni Planisty
Obraz

Profesor Leszek Kasprzak, dziekan Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych otworzył ogólnopolską konferencję Dni Planisty Sharing Cities.

-  Dla nas poligonem doświadczalnym będzie z pewnością Kampus na Morasku. W naszym przekonaniu to świetne miejsce. Jest perłą, którą trzeba chronić, aby zachowała swoją uniwersyteckość – mówił dziekan. - Nasze pomysły związane z geoparkiem i ścieżkami turystycznymi sprawiają, że przyjdzie czas, iż Akademickie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej  będzie miało dużo do powiedzenia w kwestii przyszłości Moraska. Nasze marzenia, to wejście w korony drzew, kolejka nad lasem czy szlak do miejsca upadku meteorytu.

Czytaj też: WNGiG: Finał Konkursu Prac Magisterskich

Dziekan przemawiając do młodych ludzi z różnych stron Polski stwierdził, że kampus to Wielkopolska w pigułce. – Są tu i moreny czołowe ostatniego zlodowacenia, jest rzeka Warta, torfowiska w Żurawińcu, czy miejsce upadku moteorytu. Kampus jest miejsce wyjątkowym do planowania.

Dwudniowa, ogólnopolska konferencja naukowa „Dni Planisty”, odbywa się pod hasłem: Sharing cities - współużytkujemy, współdziałamy, jesteśmy współodpowiedzialni". Organizatorem jest AKNGP Akademickie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej.

Nauka Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych