Wersja kontrastowa

Kolaboratorium UAM. Projekt dla Wielkopolan

Jedno z zadań "Kolaboratorium UAM" propaguje miejskie pasieki
Jedno z zadań "Kolaboratorium UAM" propaguje miejskie pasieki
Obraz

Dzięki projektowi „Kolaboratorium UAM” Wielkopolanie przez trzy lata będą się uczyć, jak dobrze kształtować przestrzeń, tak, żeby służyła wszystkim mieszkańcom i środowisku.

W marcu ruszy trzyletni projekt „Kolaboratorium UAM – program szkoleniowy dla mieszkańców regionu”, na który UAM zdobył dofinansowanie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Zobacz też: WNGiG. Planują przestrzeń dla wszystkich

Cele projektu, skierowanego do Wielkopolan w każdym wieku, są szerokie – od podniesienia kluczowych kompetencji odpowiadających potrzebom rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa po rozwój i wzmocnienie relacji uniwersytetu z partnerami społecznymi i samorządami.

Osiem z czterdziestu zadań, które będą realizowane przez różne wydziały, poprowadzi Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej. Wśród nich znalazły się działania dla dzieci „Akademia Przestrzeni” i „Przyjazna Przestrzeń”, na których najmłodsi dowiedzą się, jak kształtować bezpieczną i funkcjonalną przestrzeń publiczną. Dla dorosłych przygotowano zestaw sześciu zadań warsztatowych promujących m.in. uprawianie wspólnych ogrodów integrujących mieszkańców, zwiększania różnorodności roślin uprawianych w ogródkach działkowych i zachęcających do zakładania pszczelich pasiek w miastach („Planowanie partycypacyjne”, „Przestrzeń publiczna”, „Ogrody działkowe”, „Ogrody społeczne”, „Zielony fitness” i „Po co pszczoła”).

Nauka Wydział Geografii Społ.- Ekonom. i Gosp. Przestrzennej

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.