Wersja kontrastowa

50 lat pracy naukowej prof. Janusza Skoczylasa

W Auli Lubrańskiego ma miejsce konferencja "Człowiek i Kamień. Badania geologiczne w perspektywie archeologii" zorganizowana z okazji jubileuszu 50-lecia pracy naukowej prof. Janusza Skoczylasa z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Zamiłowanie profesora Janusza Skoczylasa do geologii rozpoczęło się w latach licealnych. W 1970 roku otrzymał na Uniwersytecie Wrocławskim tytuł magistra geologii. W 1974 napisał pracę doktorską. Od początku lat 70. związany jest z Katedrą Geologii UAM. Na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, czy Gnieźnie uznawany jest za wybitnego eksperta w zakresie surowców skalnych.

Czytaj także: Odnowienie doktoratu prof. Benicjusza Głębockiego

W programie spotkania  znajdują się zarówno wystąpienia naukowców z wielu ośrodków, m.in. wykład prof. Hanny Kóčki-Krenz z Instytutu Archeologii UAM pt. „Zagadnienia użytkowania surowca skalnego w początkach państwa polskiego” czy  „Kto w średniowiecznych Dziekanowicach miał kamień na szyi?” autorstwa Anny Wrzesińskiej i Jacka Wrzesińskiego z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz sesje posterowe m.in. „Surowce skalne antycznego Nea Pafos na Cyprze” .

Nauka Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.