Wersja kontrastowa

Dni Różnorodności Kulturowej (zdjęcia)

Na Wydziale Neofilologii odbyły się Dni Różnorodności Kulturowej, które swą nazwą nawiązują do Dnia Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju, czyli święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Wydział Neofilologii jako jednostka UAM o największym stopniu umiędzynarodowienia kadry naukowo-dydaktycznej od kilku lat organizuje cykl wydarzeń, których głównym celem jest szerzenie tolerancji i otwarcia na inne kultury i języki. W tym roku Dni Różnorodności Kulturowej objęli swym patronatem JM Rektor UAM prof. dr hab. Andrzej Lesicki oraz Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Patronat medialny sprawowało studenckie Radio Meteor.

Zobacz: 2 tysiące osób śpiewało Krawczyka!

Pierwszego dnia w Collegium Novum odbyły się wystawy, wykłady i sesje plakatowe. Ponadto uczestnicy mieli okazję spotkać się z przedstawicielami różnych kultur świata i wziąć udział w atrakcyjnych konkursach.  Dzień pierwszy zwieńczył piknik różnorodności smakowej, podczas którego można było spróbować specjałów kuchni, indyjskiej, arabskiej, włoskiej, tunezyjskiej, koreańskiej, tureckiej, kazachskiej i greckiej.

Drugiego dnia w Pawilonie przy ul Ewangelickiej 1 świętowaliśmy w rytmie muzyki z całego świata. Ten dzień swoimi występami uświetnili koreańskie bębniarki, malownicze tancerki z wachlarzami koreańskimi, indonezyjskie tancerki i tancerze. I starsi, i młodsi mogli znaleźć coś dla siebie, biorąc udział w różnych zabawach, grach i warsztatach rękodzielniczych – czy to z Litwy, Kazachstanu, Indii, Japonii czy Włoch. W Pawilonie wystąpił też teatr Szutnik z porywającą sztuką „Wieczór trzech bardów”.

W foyer Pawilonu miały swój finał: konkurs fotograficzny „Różnorodność kulturowa w obiektywie"” oraz wystawa prac młodych artystów ze szkoły Cogito „Kultury świata w oczach dziecka”. Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Święto zakończył wielki wspólny koncert różnorodności kulturowej, którego rytmy porwały całą publiczność do zabawy.

Wydział Neofilologii

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.