Wersja graficzna

Prof. Bogumiła Kaniewska zachęca do pomocy seniorom

Fot. Adrian Wykrota
Fot. Adrian Wykrota

Drogie Studentki, Drodzy Studenci!

Kiedy byłam dzieckiem, moim ulubionym fragmentem „Ekranu z bratkiem” i „Teleranka” (dla młodzieży: to audycje telewizyjne nadawane w czwartek po południu oraz niedzielne poranki) była „Niewidzialna ręka” – krótka audycja o pomaganiu innym. Dziś, w czasie wielkiej społecznej próby, z wielkim uznaniem obserwuję akcję WIDZIALNA RĘKA. Chciałabym zachęcić wszystkich studentów UAM, Parlament, Rady Samorządów, Parlament Doktorantów: DOŁĄCZCIE DO TEJ AKCJI. Tu w Poznaniu, tam, gdzie mieszkacie. Pomóżcie seniorom zrobić drobne zakupy, wyprowadźcie psa… To tak niewiele, a tak bardzo zmienia rzeczywistość. Na lepsze.

Prorektor ds. studenckich
Bogumiła Kaniewska

 

Czytaj także: Prof. Bogumiła Kaniewska. Pracujemy nad mapą wspólnych działań

 

 

Na naszym uniwersytecie powstała również akcja Widzialna Ręka UAM, która ma celu pomóc samotnym profesorom-seniorom oraz emerytowanym pracownikom w zakupach czy wykupie leków. Pracownicy, doktoranci, studenci, którzy chcieliby włączyć się w system pomocy Widzialna Ręka – UAM mogą zgłaszać swój udział.

 

Szanowni Państwo!

Zagrożenie epidemią wszystkim nam utrudnia codzienne życie. Są jednak w naszej społeczności osoby, dla których ten czas jest jeszcze trudniejszy: to nasi Seniorzy, emerytowani pracownicy Uniwersytetu. Z myślą o nich chciałabym Państwu – za zgodą i pełnym wsparciem Jego Magnificencji Rektora prof. Andrzej Lesickiego – zaproponować stworzenie systemu pomocy sąsiedzkiej wzorowanego na akcji Widzialna Ręka, inicjowanej w wielu miastach Polski.

Wszystkich Państwa: pracowników, doktorantów, studentów, którzy chcieliby włączyć się w system pomocy Widzialna Ręka – UAM zapraszam do zgłoszenia swojego udziału pod adres mailowy: nataha@amu.edu.pl. Swój apel kieruję do osób spoza grup największego ryzyka, a więc zdrowych i młodych.

Zgłoszenie powinno zawierać dane kontaktowe (mail, nr telefonu), a także określenie rejonu (ulica, osiedle, dzielnica), który jesteście Państwo w stanie objąć pomocą sąsiedzką polegająca na dokonaniu podstawowych zakupów spożywczych oraz wykupieniu leków.

Po sporządzeniu listy wolontariuszy zbierzemy zgłoszenia od Seniorów UAM, którzy potrzebują takiej pomocy i skontaktujemy się z Państwem, przekazując dane osoby zamieszkującej w wyznaczonym przez Państwa rejonie.

Jestem pewna, że nasza akademicka społeczność składa się z osób nieobojętnych, społecznie zaangażowanych i zwyczajnie chętnych do niesienia pomocy. Trudny czas to sprawdzian dla nas wszystkich – nie zwiedźmy najsłabszych, nie sprawmy zawodu samym sobie.

Bogumiła Kaniewska

Prorektor ds. studenckich

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.