Wersja graficzna

Wydział Anglistyki. Dwa nowe kierunki

fot. Wydział Anglistyki
fot. Wydział Anglistyki

Wydział Anglistyki UAM oferuje dwa nowe kierunki studiów, odpowiadające na wyzwania współczesnego świata i wpisujące się w trendy nowoczesnej nauki.

 

Jak efektywnie porozumiewać się w ochronie zdrowia - tego m.in. nauczą się studenci nowego kierunku Language and Communication in Healthcare (Język i komunikacja w ochronie zdrowia). Studia, które powstają w reakcji na rosnącą medykalizację życia społecznego oraz kryzys pandemiczny, łączą tematykę filologiczną z zagadnieniami nauk o zdrowiu, socjologii, psychologii i antropologii. 

Studenci tego kierunku zdobędą umiejętności skutecznej i empatycznej komunikacji z osobami wymagającymi pomocy, uzyskają wykształcenie w zakresie humanistyki medycznej oraz biegłość w języku angielskim. Zajęcia będą prowadzić m.in. zaproszeni wybitni eksperci z uczelni w kraju i za granicą oraz doświadczeni praktycy.  

Absolwenci będą mogli znaleźć pracę m.in. w instytucjach medycznych oraz zajmujących się promocją zdrowia i polityką zdrowotną, w takich zawodach jak np.: medyczny pracownik socjalny, asystent pacjenta obcojęzycznego, tłumacz towarzyszący, arteterapeuta, specjalista promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, audiodeskryptor, projektant UX.  

Kolejną propozycją Wydziału Anglistyki jest kierunek Language Mind Technology LMT (Język Umysł Technologia). Celem studiów w języku angielskim jest przekazanie wiedzy związanej z opisem, badaniem i analizą języka przy pomocy inteligentnych systemów informacyjnych. Nowemu kierunkowi przyświeca idea, że zintegrowane podejście do badania języka powinno łączyć teorie języka i metody obliczeniowe. 

Studenci LMT zapoznają się z językowymi zagadnieniami i najnowszymi trendami z pogranicza psychologii, neuronauki kognitywnej i lingwistyki komputerowej. Zajęcia z nauk ścisłych będą prowadzić pracownicy Wydziału Matematyki i Informatyki UAM oraz firm zewnętrznych, w których wykorzystywane są zaawansowane metody programowania oraz przetwarzania i modelowania danych. 

Absolwenci będą przygotowani do pracy m.in. w sektorach wymagających zaawansowanej znajomości języka angielskiego oraz umiejętności programowania komputerowego, np. w pracy redakcyjnej, mediach elektronicznych, public relations i reklamie. Umiejętności analityczne i badawcze pozwolą na rozwój w zawodach związanych z językoznawstwem, psychologią, edukacją i w pracy administracyjno-inżynieryjnej.  

 

Czytaj też: Prof. Dziubalska-Kołaczyk. ID-UB interdyscyplinarnie

 
 

Nauka Wydział Anglistyki

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.