Wersja graficzna

WPiA UAM. W służbie człowiekowi pracy

WPiA UAM: Pracownik i jego problemy są dyskutowane na konferencjach z cyklu "Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy" już od czterech lat. Tegoroczną edycję  poświęcono społecznym instytucjom ochrony pracy. Wydarzenie wpisało się zarówno w obchody stulecia Uniwersytetu Poznańskiego, Wydziału Prawa i Administracji, jak i Państwowej Inspekcji Pracy.

W tematykę konferencji wprowadziła zebranych prof. Anna Musiała, współtwórczyni Centrum Humanistyki Otwartej. Naukowcy szukali odpowiedzi  m.in. na fundamentalne pytanie o charakter ustroju pracy w Polsce, a także  o zakres włączenia elementu społecznej inspekcji pracy w system państwowego nadzoru kontroli pracy. 

WPiA UAM: Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy

 

Spotkanie otworzył rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki: - Bardzo się cieszę się, że po raz kolejny gościmy na uniwersytecie znamienitych prelegentów. Temat konferencji jest mi bliski. Jako prorektor zajmowałem się sprawami kadrowymi i pracowniczymi. Są one kluczowe dla każdego pracodawcy.

WPiA UAM. Konferencja "Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy", fot. Ewa Konarzewska-Michalak

Prof. Roman Budzinowski, dziekan WPiA UAM witając zebranych zauważył, że sala w której konferencja miała miejsce była niemal pełna: - To świadczy o ogromnym zainteresowaniu. Na sali są nie tylko teoretycy, ale także uznani praktycy. Nasze spotkanie jest kolejnym z cyklu, co dowodzi, że współpraca z Państwową Inspekcją Pracy układa się znakomicie. Wydarzenie mieści się w zakresie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. 

 

Czytaj też: Centrum Humanistyki Otwartej. Krwawe skrzyżowania

 

Główny inspektor pracy, Wiesław Łyszczek przedstawił rolę PIP w 100 lat temu i dziś. Na konferencji wystąpił m.in. prof. Arkadiusz Sobczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczący zespołu ds. opracowania projektu Kodeksu Pracy z referatem "Społeczna inspekcja pracy i służba bhp (z)marnowana szansa na budowę małych społeczności". Prof. Ryszard Bugaj z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN natomiast wygłosił wykład rocznicowy "Pracownik czy siła robocza?" 

WPiA UAM: Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy

Konferencje z cyklu "Nauka i praktyka w służbie człowiekowi pracy" są organizowane przez WPiA UAM we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Poznaniu od 2016 roku. 

Nauka Wydział Prawa i Administracji

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.