Wersja graficzna

I Ogólnopolska Konferencja Parentologiczna

Co to znaczy być rodzicem we współczesnych czasach? Na ten temat dyskutują naukowcy, psychoterapeuci, studenci i osoby zainteresowane rodzicielstwem na I Ogólnopolskiej Konferencji Parentologicznej w Instytucie Psychologii WNS UAM.

- Podjęliśmy się zadania integrowania wiedzy o rodzicielstwie, które rozumiemy jako scalanie całości z części, nie ujednolicanie. Jednocześnie chciałabym zaznaczyć, że jest dziś Międzynarodowy Dzień Rodziny, warto pamiętać, że rodzice stanowią fundament rodziny - powiedziała otwierając wydarzenie prof. UAM dr hab. Lucyna Bakiera, pomysłodawczyni i członkini komitetu naukowego konferencji.

Prof. Mariusz Urbański, dyrektor Instytutu Psychologii podkreślił różnorodność perspektyw, z jakich uczestnicy konferencji będą przyglądać się rodzicielstwu, jak również aktualność poruszanej problematyki.

 

Czytaj też: Muzeum Poznańskiej Psychologii już otwarte

 

- Problematyka, którą się Państwo zajmują, jak w soczewce skupia w sobie całe spektrum kłopotów, z jakimi mamy ostatnio do czynienia w naszym funkcjonowaniu, poczynając od ekonomii, a kończąc na kwestiach ściśle obyczajowych. Będziecie Państwo rozmawiać o tym, jak bycie matką i ojcem należy rozumieć, jak tłumaczyć te role we współczesnym świecie, w którym wiele pojęć zmienia swoje znaczenie, wiele ustalonych sposobów funkcjonowania przestaje być ustalonych.

I Ogólnopolska Konferencja Parentologiczna odbywająca się pod hasłem "Rodzicielstwo w ujęciu interdyscyplinarnym" potrwa do 16 maja.

Nauka Wydział Psychologii i Kognitywistyki

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.