Zawodniczki UAM mistrzyniami we florecie!

KU AZS UAM
Obraz

Klub Uczelniany AZS UAM zdobył mistrzostwo Polski we florecie pań. Oprócz medalu zespołowego były też sukcesy indywidualne.

W miniony weekend (26-27 maja 2018) w Warszawie rozegrano Mistrzostwa Polski seniorów we florecie i szabli. W tych kończących krajową rywalizację w sezonie 2017/2018 zawodach znakomicie spisały się zawodniczki Klubu Uczelnianego AZS-UAM Poznań.

Mistrzynią Polski w rywalizacji florecistek została Julia Walczyk (KU AZS UAM Poznań, Wydział Chemii UAM), w decydującym starciu pokonując 14:13 Martynę Jelińską z Budowlanych Toruń. Brązowy medal zdobyła kolejna reprezentantka UAM – Hanna Łyczbińska. W rywalizacji drużynowej florecistki KU AZS-UAM w składzie Julia Chrzanowska, Marika Chrzanowska, Hanna Łyczbińska oraz Julia Walczyk okazały się bezkonkurencyjne pokonując w meczu finałowym zespół Budowlanych Toruń.

Czytaj też: Złoto dla UAM we florecie

Klasyfikacja końcowa
Floret kobiet – indywidualnie
1.WALCZYK Julia (KU AZS UAM POZNAŃ)