Wersja kontrastowa

W zdrowym ciele, zdrowy duch - Dzień sportu 2022

Dzień Sportu UAM wraca do formy stacjonarnej! Dzisiaj (11 maja) na Kampusie Morasko, studenci i pracownicy UAM mierzyli się ze sobą rywalizując oraz współuczestnicząc w wielu dyscyplinach sportowych. W maratonie jogi wzięła udział także rektor UAM, prof. Bogumiła Kaniewska.

 

Kilka tysięcy studentów i pracowników uczestniczy w Dniu Sportu UAM. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wydarzenie to jest organizowane od ponad 70 lat. Wszystko zaczęło się w latach 50. Od tego czasu studenci i studentki kultywują tradycję, promują aktywność fizyczną i tworzą sport na Uniwersytecie. 

W tym roku akademickim w zmaganiach międzywydziałowych bierze udział ponad 3,5 tysiąca studentów z 15 wydziałów, również studenci pochodzący z całego świata. Ten innowacyjny projekt w skali kraju polega na rywalizacji na wielu sportowych arenach. Turniej, w którym bierze udział coraz więcej pracowników UAM, w tym dziekani prorektorzy, jest koordynowany przez kilkudziesięciu pracowników Studia Wychowania Fizycznego i Sportu. Podczas Dnia Sportu zawodnicy i zawodniczki kilku dyscyplin rozegrają finały, które wyłonią zwycięzców całorocznej rywalizacji.

Rektor prof. Bogumiła Kaniewska otwierając imprezę podkreśliła, że Dzień Sportu 2022 jest wyjątkowy:

- Chyba wszyscy się cieszymy, że możemy się spotkać i że przestały obowiązywać ograniczenia pandemiczne. Bardzo się cieszę, że Dzień Sportu tak wielu nas gromadzi - studentów, doktorantów, pracowników. Przyjechało kilku dziekanów, w tym jeden na rowerze.

Prorektor ds. studenckich prof. Joanna Wójcik życzyła wszystkim wspaniałego dnia, wielu sukcesów sportowych, a przede wszystkim fantastycznej zabawy.

Prorektor prof. Zbyszko Melosik powiedział, że ten Dzień Sportu w sposób symboliczny kończy pandemię koronawirusa na Uniwersytecie, a także udowadnia, że UAM jest uczelnią sportową. - Sport to entuzjazm radość, zdrowie, optymizm - podsumował prorektor.

Dyrektor Studium Wychowania i Sportu Karolina Perz zaprosiła uczestników i uczestniczki do zabawy respektującej etyczne zasady fair play.

Na scenie w układzie gimnastyki artystycznej wystąpiła Patrycja Niewiedział, studentka na kierunku biologia i zdrowie człowieka, zawodniczka sekcji aerobiku sportowego. Jej układowi towarzyszyła muzyka - na saksofonie zagrał uznany instrumentalista Jan Adamczewski.

A potem zaczęły się rozgrywki: mecz rugby – UAM Posnania, drużyna męska kontra damska. To nie jedyna atrakcja – studenci wzięli udział w maratonach: fitnessu, stepu, spinningu oraz jogi. Nie zabrakło rozgrywek w boccię, siatkówkę plażową, czy piłkę nożną. Coś dla siebie znaleźli także fani tenisa czy wiosłowania. Nie zabrakło emocji dla fanów e-sportu czy jiu-jitsu.

Wieczorem prorektor prof. Zbyszko Melosik wręczył puchary zwycięzcom.

 

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.