Wersja kontrastowa

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Uniwersyteckiej

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza na Tydzień Bibliotek
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza na Tydzień Bibliotek
Obraz

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza do udziału w wykładach, spotkaniach, warsztatach i do obejrzenia wystaw w ramach Tygodnia Bibliotek.

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. 

Tegoroczne hasło TB brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu” i odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum. Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Cały świat można spotkać w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie jest w bibliotece na wyciągnięcie ręki.

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza do udziału w wykładach, spotkaniach, warsztatach. Przygotowaliśmy dla Państwa również 2 wystawy, które można obejrzeć w gmachu Biblioteki. Zachęcamy do zapoznania się z programem dostępnym na stronie: http://lib.amu.edu.pl/xix-ogolnopolski-tydzien-bibliotek-2022/

Czyta też: Mamy największą kolekcję druków masońskich

Życie Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.