Wersja kontrastowa

Sześć zawodniczek na podium. To możliwe:)

Sukces uniwersyteckich florecistek i szablistek na Akademickich Mistrzostwach Polski w szermierce. Miejsce na podium wywalczyło aż 6 zawodniczek z UAM.

We florecie 1 miejsce zajęła Julia Walczyk, 2. Julia Chrzanowska oraz ex aequo 3 miejsce zajęły Maria Vetulani i Martyna Długosz. Natomiast w konkurencji Szabla Kobiet złoty i srebrny medal zdobyły kolejno Gabriela Drygała i Antonina Remlein.

Tym samym w klasyfikacji generalnej ekipa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu zwyciężyła przed Politechniką Wrocławską i Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

W imprezie udział wzięło 82 zawodników i zawodniczek. Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce był Klub Uczelniany AZS UAM Poznań.