Wersja kontrastowa

Studenci bez Granic UAM jadą na Madagaskar

Studentki UAM bez Granic
Studentki UAM bez Granic

Studenci bez Granic już piąty rok wyjeżdżają zagranicę, by pomóc szkołom, które borykają się z trudnościami edukacyjnymi. Proponują aktywizujące, twórcze metody nauczania języka angielskiego.

Na ich lekcjach nie sposób się nudzić. Zapraszają najmłodszych do zabawy z Chustą Klanza, klockami Lego Education, muzyką, wyczarowują rzeczy z papieru i innych materiałów plastycznych – wszystko, czego dzieci nie mają na co dzień.

- Prowadzimy też zajęcia z nauczycielami, podczas których pokazujemy im wiele możliwości wykorzystania tych materiałów, aby mogli z powodzeniem korzystać z nich w przyszłości – informuje Katarzyna Bogucka, koordynator projektu. - Zawsze chętnie też wymieniamy się doświadczeniami z zakresu edukacji i uczymy się od nich.

Zajęcia studentów bez granic w szkole w Nepalu

 

Do tej pory byli w Tanzanii, Paragwaju, Indonezji i Nepalu. 8 sierpnia żacy jadą na Madagaskar - zatrzymają się w Ambohidratrimo, 15 kilometrów od stolicy wyspy. Będę prowadzić zajęcia w szkole Saint Joseph College, która znajduje się pod opieką Fundacji "Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru". Odwiedzą również dom dziecka oraz inne szkoły pozostające pod opieką fundacji, również te znajdujące się w buszu.

 

Zajęcia studentów bez granic w szkole w Nepalu

 

Studenci zarówno uczą, jak i prowadzą badania dotyczące aspiracji dzieci i młodzieży z różnych stron świata. Rozmawiają z dziećmi, analizują zdjęcia będące ilustracją do udzielonych wypowiedzi. Uczniowie na ich prośbę budują swoje marzenia z klocków lego - domy, miejsca pracy, rodzinę, i inne rzeczy których pragną. W tym roku studenci będą poznawać tradycyjne zabawy najmłodszych na Madagaskarze, ich zwykły dzień i porównywać z dniem polskich rówieśników.

 

Zajęcia studentów bez granic w szkole w Nepalu

 

Projekt nie mógłby się udać bez pieniędzy. Każdą edycję wspierają władze rektorskie i dziekańskie wydziałów UAM, na których studiują uczestnicy. Studenci pozyskują też sponsorów. W tym roku inicjatywę wspomagają: Fundacja AMICIS z Wronek, firma Steico, Piórex, Club Rotary z Wolsztyna, AKCES Edukacja oraz Gmina Kostrzyn.

Zobacz: Studenci naprawdę bez granic

- Zorganizowaliśmy także zbiórkę materiałów papierniczych MADA-WYPRAWKA, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! W środę odbyło się liczenie wszystkich rzeczy i okazało się, że łącznie zebraliśmy niemalże 4 tysiące. Mamy nadzieję, że zmieścimy to wszystko do walizek. Wsparcie, jakie otrzymujemy, jest naprawdę nieocenione i bardzo motywuje do podejmowania dalszych działań - podsumowuje Katarzyna Bogucka.

Wydarzenia Wydział Studiów Edukacyjnych

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.