Wersja kontrastowa

Stadion Lekkoatletyczny otwarty!

Obraz

Stadion lekkoatletyczny, siłownia zewnętrzna czy tor dla rolkarzy - tak prezentują się nowe obiekty sportowe, które powstały na Kampusie Morasko dzięki wieloletniemu programowi inwestycyjnemu "Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 2004-2019".Budowa trwała niecały rok i kosztowała 16 milionów złotych.

- Oddając do użytku ten obiekt, kończymy realizację programu wieloletniego, ustanowionego na mocy ustawy z 22 lipca 2004 roku – mówił podczas oficjalnego otwarcia obiektu prorektor UAM, prof. Tadeusz Wallas. – Jego realizacja zajęła nam 15 lat, ale przez te lata zbudowaliśmy kampus naszego uniwersytetu na Morasku. Pragnę podkreślić, że poprzez realizację tego programu wzbogaciło się nie tylko miasto Poznań, w którym nasza uczelnia ma swoją siedzibę. Część środków trafiła także do Kalisza i do Piły. Dzięki temu programowi nasz uniwersytet wkroczył już zdecydowanie w XXI wiek – dodał.

Kanclerz uniwersytetu, dr Marcin Wysocki, podkreślił, że nowo wybudowane obiekty sportowe służyć będą przede wszystkim do prowadzenia działalności dydaktycznej.

- Nowe obiekty przyczyniają się do poprawy jakości naszej pracy – jako wykładowców i trenerów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu – dodała zastępca dyrektora Studium, Karolina Perz. – Jestem głęboko przekonana, że nasz kompleks posłuży wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Dla naszych studentów została opracowana oferta dydaktyczna i już w semestrze letnim będą mogli korzystać z nowej bazy – zapewniła.

Czytaj także: Nowy akademik stanie na Morasku

W wyniku przeprowadzonego konkursu generalnym projektantem inwestycji została autorska pracownika architektoniczna 2pm Piotra Musiałowskiego z Warszawy. Budowa obiektów sportowych w ramach drugiego etapu obejmowała realizację: stadionu z bieżnią tartanową sześciotorową, boiska do piłki nożnej o wymiarach 100x65 metrów z nawierzchnią ze sztucznej trawy, kortu tenisowego otwartego z nawierzchnią z masy akrylowej, siłowni zewnętrznej, skoczni w dal i dla trójskoku oraz rzutnię do pchnięcia kulą,  obiektów gospodarczych czy dróg wewnętrznych, małej architektury i infrastruktury technicznej. Wokół stadionu wybudowano także tor dla rolkarzy o długości około pól kilometra

Otwarciu towarzyszył inauguracyjny bieg dookoła stadionu, w którym wzięła udział Karolina Nadolska, która uzyskała kwalifikację olimpijską do Tokio 2020 na dystansie maratonu. Towarzyszyli jej studenci z sekcji sportowych UAM w strojach reprezentacyjnych oraz maskotka Sekcji Szermierczej. Sygnał do startu na stadionie dał prorektor prof. Tadeusz Wallas.

Życie Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.