Piknik z wyobraźnią przyciągnął tłumy - zdjęcia

Otwarta impreza, już 5. rok organizowana przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, cieszyła się dużą popularnością. Na dzieci, a nawet całe rodziny czekało szereg niespodzianek – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Kolejki spragnionych wiedzy dzieci ustawiały się przy stoiskach przygotowanych zarówno przez PPNT, jak i szereg partnerów.

Można było m in. zobaczyć drony najnowszej generacji, określić czystość powietrza, obserwować pod mikroskopem azbest, zagrać w nowatorskie gry komputerowe, zamrozić róże w azocie, sprawdzić, jak zachowuje się ciecz nienewtonowska i mnóstwo innych fascynujących rzeczy.

Zobacz: Prototyp w Laboratorium Wyobraźni

- Chcemy, żeby Piknik z Wyobraźnią służył zaszczepianiu naukowej pasji młodym, która być może w przyszłości zaowocuje nowymi wynalazkami i odkryciami –  przekonuje Anna Ciamciak, rzecznik prasowy PPNT. – Poprzez imprezę chcemy również pokazać, czym na co dzień zajmuje się Poznański Park Naukowo-Techniczny. Specjalizujemy się w branży chemicznej, fizycznej i biotechnologii oraz branży IT.

Oczywiście na imprezie nie mogło zabraknąć reprezentantów UAM. Studenckie koło naukowe Fusion z Wydziału Fizyki UAM pokazało kolejkę elektromagnetyczną oraz eksperymenty fizyczne. Jedyny komercyjny pociąg zbudowany w tej technologii działa w Japonii. Rozpędza się aż do 600 kilometrów na godzinę! Studenci z Wydziału Chemii prezentowali doświadczenia z użyciem m. in. suchego lodu, natomiast Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM przygotowała strefę sportową z szermierką, judo, piłką nożną, miejscem zabaw i relaksu.

Wydarzenia Ogólnouniwersyteckie