Wersja kontrastowa

Perspektywy 2022. Nagrodzono najlepsze technika i licea

Na 24. Wielkopolskiej Gali Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, zorganizowanej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, poznaliśmy laureatów najlepszych szkół w województwie. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłosił wyniki Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników jako pierwszy w kraju. 

 

Na galę zaproszono dyrektorów i uczniów wielkopolskich szkół średnich, które znalazły się w pierwszej “dziesiątce” rankingu, przedstawicieli uczelni wyższych i Kuratorium Oświaty w Poznaniu. 

 

Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska, która osobiscie nie mogła uczestniczyć w wydarzeniu, powitała zebranych w filmie nagranym specjalnie z okazji gali i wyemitowanym na początku spotkania. Rektor podziękowała za wieloletnią i owocną współpracę szkołom, uczniom oraz Fundacji Perspektywy. Prorektor prof. Tadeusz Wallas podkreślił, że Uniwersytet podejmuje się organizacji gali od kilku lat, ponieważ uczelni zależy na utrzymaniu współpracy ze szkołami średnimi kształcącymi przyszłych studentów. Młodzież wpływa na ofertę dydaktyczną UAM, która jest dopasowywana do potrzeb zgłaszanych przez kandydatów. 

 

W tym roku pierwsze miejsce w rankingu liceów zdobyło II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. Małgorzata Dembska, dyrektor zwycięskiej szkoły powiedziała, że solą “edukacyjnej ziemi” są nauczyciele. Jej zdaniem gwarancją sukcesu są m.in. mądrzy pedagodzy, z sercem, którzy potrafią uskrzydlać swoich uczniów. 

 

Po raz jedenasty najlepszym technikiem okazało się Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Dyrektor Ryszard Pyssa zażartował, że szkoła ma korzenie kolejowe i dlatego jest lokomotywą wielkopolskiej oświaty.

 

Głównymi adresatami rankingu Perspektyw są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć decyzję - wybrać liceum lub technikum, które doprowadzi ich do rozpoczęcia studiów.

 

Po wręczeniu nagród dyrektorzy wzięli udział w warsztatach online poprowadzony przez Prodziekan Wydziału Psychologii i Kognitywistyki prof. Teresę Chirkowską-Smolak i zatytułowanych “Czy możemy przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu nauczycieli?”. Uczniowie wybrali się na wycieczkę po Kampusie Morasko pod przewodnictwem Przemysława Stanuli z Biura Prasowego.

 

Wielkopolski Ranking Liceów i Techników 2022

 Miejsce

LICEA

1

II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

2

VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

3

LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu

4

II Społeczne LO STO w Pile

5

I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Swarzędzu

6

I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

7

III LO im. św. Jana Kantego w Poznaniu

8

XVI LO z Oddz. Dwujęzycznymi im. Charlesa de Gaulle'a w Poznaniu

9

Publiczne Salezjańskie LO im. bł. Piątki Poznańskiej w Poznaniu

10

LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile

 

 

 Miejsce

TECHNIKA

1

Technikum Komunikacji (ZSK) w Poznaniu

2

Technikum Łączności (ZSŁ im. M. Kopernika) w Poznaniu

3

Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. Powstańców Wlkp.) we Wronkach

4

Technikum nr 1 (ZSP im. Boh. Monte Cassino) we Wrześni

5

Technikum (ZSL-G) w Ratajach

6

Technikum Geodezyjno-Drogowe w Poznaniu

7

Technikum Ekonomiczno-Administracyjne nr 1 w Poznaniu

8

Technikum Budowlane im. gen. Wł. Andersa w Poznaniu

9

Technikum nr 2 im. Jana Pawła II w Złotowie

10

Technikum nr 1 w Pile

 

Czytaj też: Perspektywy 2020

 

Życie Ogólnouniwersyteckie

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.