Wersja kontrastowa

Perspektywy 2020. Najlepsze szkoły w Wielkopolsce nagrodzone

Najlepsze licea i technika wyróżniono podczas Gali Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Choć ranking najlepszych liceów i techników organizowany przez Fundację Perspektywy  został ogłoszony po raz dwudziesty pierwszy w Warszawie, w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji miała miejsce gala regionalna, która została zorganizowana po raz trzeci. W wydarzeniu uczestniczyły władze UAM, a także przedstawiciele poznańskich uczelni i Wielkopolska Kurator Oświaty.

 

- Dla naszego uniwersytetu Gala jest bardzo ważnym wydarzeniem - mówił podczas wydarzenia prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas - To okazja do spotkania, rozmowy i poznania opinii, póki co uczniów, za chwilę maturzystów i kandydatów na studia – dodał prorektor.

Prezes Fundacji Perspektywy Waldemar Siwiński wspomniał o dwóch funkcjach Rankingu: - Pierwsza to podpowiedź dla ósmoklasistów i ich rodziców; służy pierwszemu rozpoznaniu. Druga - ranking stał się instytucją edukacyjną – mówił prezes Fundacji.

Podczas wydarzenia, projekt „UAM dla Najlepszych” zaprezentowała zebranym prorektorka Beata Mikołajczyk. To nowy program, który ma połączyć dotychczasowe inicjatywy poszczególnych jednostek uczelni. – Ma dwa nadrzędne cele:  motywowanie uczniów i uczennic do odkrywania i rozwijania pasji oraz pogłębiania wiedzy, a także zbudowanie satysfakcjonującego modelu długofalowej współpracy UAM ze szkołami – mówiła prof. Mikołajczyk.

Czytaj także: Uniwersytet badawczy. Jeśli współpracować, to z najlepszymi

O swojej przygodzie z Best Student opowiedział Piotr Rozwalak, student Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, który prowadzi badania peleontologiczne. Wykład wygłosił dr inż. Marcin Gogolewski z Wydziału Matematyki i Informatyki, który zdradził co nasze telefony o nas wiedzą. 

Zwycięzcami tegorocznej edycji Gali Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 zostali: Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji z Poznania, które w ogólnopolskim rankingu zajęło 9 miejsce oraz  VIII LO im. Adama Mickiewicza  w Poznaniu. Pierwsze miejsce w rankingu szkół olimpijskich zajęło II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

 

Życie Ogólnouniwersyteckie
Zobacz podobne

Ten serwis używa plików "cookies" zgodnie z polityką prywatności UAM.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.